Back to race calendar - Race 1 - Race 3 - Race 4 - Series results

Silkstone Shuffle Multi Terrain 4.5 (race 2/4), Barnsley, S. Yorks

16th June 2011

Results courtesy of Lee Smith for Barnsley Harriers
(This is a sortable table - click column heading)
Filter (choose one only!)
Name:
Cat: Club:
PosNumNameCatClubTime
1626Shaun DimelowM40Barnsley AC00:25:53
2575Steve WorthingtonMLancaster & Morecambe AC00:27:11
3528Rich SpoonerMBarnsley Harriers00:27:57
4568Chris CottonMKimberworth Striders00:28:12
5620Trevor WilksM40Leeds City00:28:15
6509Luke FieldMU/A00:28:25
7605Kevin DoyleMKimberworth Striders00:28:53
8627Andy SwiftMPenistone Footpath Runners00:29:22
9592Steve WhiteleyM40Barnsley Harriers00:29:34
10537Adrian GlasbyMMaltby RC00:30:03
11507Daren NockelsM40Kingstone Runners00:30:07
12555Matthew MarshMPenistone Footpath Runners00:30:10
13548Martin BoothM50Penistone Footpath Runners00:30:18
14585Gareth IrvineMHallamshire Harriers00:30:31
15586Bryan ClaytonM40Barnsley Harriers00:30:41
16629Andrew ChalkleyM40Kingstone Runners00:31:08
17633Martin CooperM40Penistone Footpath Runners00:31:15
18624John WilsonM40Wakefield Tri00:31:19
19593Mark HavenhandM40U/A00:31:23
20621Andrew ShelbourneM40Penistone Footpath Runners00:31:26
21547Robin CloughM40Penistone Footpath Runners00:31:29
22542Ian MicklethwaiteM40Kingstone Runners00:31:38
23512David TrickettM60Hallamshire Harriers00:31:53
24632Stephen PhillipsM40Kimberworth Striders00:31:58
25838Pauline GriffinFBarnsley Harriers00:32:05
26623Chris DeaconM40Penistone Footpath Runners00:32:18
27545David McCabeM50Doncaster AC00:32:21
28841Samantha JamesFKimberworth Striders00:32:32
29615Derrick BaldwinM40Barnsley Harriers00:32:37
30559Kevin ThomasM50Rotherham Harriers00:32:42
31550Gary DeanM40Penistone Footpath Runners00:32:47
32544Martin GoddardM40Penistone Footpath Runners00:32:49
33865Jo BoltonF40Rotherham Harriers00:33:01
34634Paul BradburyM50SYOC00:33:22
35827Claire SpencerFKimberworth Striders00:33:28
36635Steve SandersM40Penistone Footpath Runners00:33:38
37578Alan KnoxM50Penistone Footpath Runners00:34:07
38539Barrie WainM40Wakefield Tri00:34:20
39622Craige SpencerMKimberworth Striders00:34:25
40631Dave Howes MBarnsley Harriers00:34:40
41577Andrew WatersM50Barnsley AC00:34:45
42562Andrew BrankinM40Kingstone Runners00:35:28
43530Nick PaytonM40Wakefield Tri00:35:41
44599Kevin WoodM40Barnsley Harriers00:35:48
45576John GrocuttM50Hallamshire Harriers00:35:53
46603Michael MillsM40U/A00:36:14
47515Alan HutchinsonM50U/A00:36:15
48850Sarah BurtonFBarnsley Harriers00:36:16
49834Caroline Boyd SouthernF50Maltby RC00:36:21
50818Lesley LatchemFBarnsley Harriers00:36:22
51554Wayne BlackburnM40Penistone Footpath Runners00:36:29
52536John HewittM60Barnsley Harriers00:36:43
53868Liz DochertyFU/A00:36:52
54849Claire ChapmanFKimberworth Striders00:37:19
55596Fraser SugdenMBarnsley Harriers00:38:04
56630John SellersM40Kingstone Runners00:38:08
57821Tracy WoodwardF40Hallamshire Harriers00:38:11
58600Ken ChapmanM60Kimberworth Striders00:38:35
59609Ian WraggM50Penistone Footpath Runners00:38:59
60858Sarah MannF40Penistone Footpath Runners00:39:26
61801Janice AshforthF50Hallamshire Harriers00:39:33
62805Sue JonesFU/A00:40:01
63826Sarah CloughF40Penistone Footpath Runners00:40:09
64534John MossM50Barnsley Harriers00:40:32
65529James SmithMU/A00:40:48
66824Emma FreestoneFRotherham Harriers00:40:49
67606Garry NockM50Barnsley Harriers00:41:25
68861Joanne WaltonFPenistone Footpath Runners00:41:45
69847Sheila DuffyF50Handsworth Roadhogs00:41:55
70531Philip ButcherM40Kingstone Runners00:42:02
71867Maxine DeaconF40Penistone Footpath Runners00:42:15
72870Emily DoddFBarnsley Harriers00:42:35
73817Jamie RichardsonFBarnsley Harriers00:42:36
74538Ian ChristophersonM60Barnsley Harriers00:43:10
75608Martyn CartwrightM60Penistone Footpath Runners00:43:17
76864Sue HighamF60 Penistone Footpath Runners00:43:19
77869Rosalind BedfordF50Denby Dale Travellers00:43:28
78806Andi KayeF40Wakefield Tri00:44:06
79533James TaylorM50Barnsley Harriers00:44:08
80816Fiona EarlF40Kimberworth Striders00:44:09
81518Colin EarlM40Kimberworth Striders00:44:10
82514Stuart AbbottMKimberworth Striders00:44:12
83813Adele KitchenM40Barnsley Harriers00:44:24
84803Julie NothardF50Barnsley Harriers00:44:51
85855Laura MacdonaldFBarnsley AC00:44:55
86510Malcolm RhodesM60Rotherham Harriers00:45:11
87807Pauline TurnerF40Wakefield Tri00:45:17
88871Stephanie PeateFU/A00:46:08
89823Karen FeethamF40U/A00:46:17
90535Paul TordoffMU/A00:46:46
91835Denise PozorskiF40Penistone Footpath Runners00:46:51
92862Karen Schofield F40Penistone Footpath Runners00:47:26
93812Clare BatesF40Barnsley Harriers00:47:39
94513Philip ThompsonM70EPOC00:47:51
95814Jill DavisF60 Penistone Footpath Runners00:48:01
96617Alan PogorzelecMPenistone Footpath Runners00:50:15
97810Sally GrayF50Barnsley Harriers00:50:54
98808Dot CarrF60 U/A00:50:58
99822Annie LightowlerF40Penistone Footpath Runners00:52:12
100625Michal PozorskiM60Penistone Footpath Runners00:55:23
101802Pam RawsonF70Hallamshire Harriers00:55:31
102860Rianna ArmitageFPenistone Footpath Runners00:56:52
103854Jane FosterF50Penistone Footpath Runners00:59:05
104819Katy GrayF40Barnsley Harriers01:01:11
105809Rachel GrayF40Barnsley Harriers01:04:58
106825Sue TaylorF50Barnsley Harriers01:04:59
Back to race calendar - Top of page