Back to race calendar - Race 1 - Race 3 - Race 4 - Series results

Silkstone Shuffle Multi Terrain 4.5 (race 2/4), Barnsley, S. Yorks

14th June 2014

Results courtesy of Amie Ledger for Barnsley Harriers
(This is a sortable table - click column heading)
Filter (choose one only!)
Name:
Cat: Club:
PosNameCatClubTime
1Luke FieldMU/A00:27:08
2Chris LawMHolmfirth Harriers00:27:28
3Daren NockelsM40Kingstone Runners00:27:49
4Chris CottonMKimberworth Striders00:27:52
5Chris WellsMKingstone Runners00:27:57
6Richard SunmanM40Penistone Footpath Runners00:28:00
7Kai SunmanMHolmfirth Harriers00:28:10
8Andrew ThompsonM50Wakefield Tri00:28:22
9Jon WallerMPenistone Footpath Runners00:29:02
10Kevin DoyleM40Kimberworth Striders00:29:08
11Mick QuinnM50Penistone Footpath Runners00:29:10
12Andrew ShelbourneM40Penistone Footpath Runners00:29:32
13Benben Rich SpoonerMBarnsley Harriers00:29:37
14Colin EarlM50Kimberworth Striders00:29:45
15Craig AllenMBarnsley Harriers00:29:47
16Steve SandersM40Penistone Footpath Runners00:29:48
17Stephen WhiteleyM40Barnsley Harriers00:29:52
18Scott BriggsMBarnsley Harriers00:29:54
19Mark LawM50Holmfirth Harriers00:30:08
20Joe LawMHolmfirth Harriers00:30:10
21Pauline GriffinFManchester Tri00:30:30
22Paul RobinsonM40Wakefield Harriers00:30:48
23Martin BoothM50Penistone Footpath Runners00:30:51
24Margaret SykesF40Holmfirth Harriers00:30:52
25Ian NevilleM40Barnsley AC00:31:08
26Richard SingletonMU/A00:31:16
27Paul CollingwoodM40Askern District Running Club00:31:19
28Helen BeckFWakefield Harriers00:31:24
29Angus ThomsonMBarnsley Harriers00:31:36
30Anthony BissellMBarnsley Harriers00:31:37
31Stephen WilkinsonM50Wakefield00:31:45
32Rachel ChatwinF40Buxton and District AC00:31:58
33Andrew ChalkleyM40Kingstone Runners00:32:01
34Paul GainsM40Barnsley Harriers00:32:29
35Andrew SpenceM40Kingstone Runners00:33:03
36Peter ClaydonM40Penistone Footpath Runners00:33:10
37Gary DeanM40Penistone Footpath Runners00:33:10
38Nigel CrossfieldM40Halifax Harriers00:33:19
39Neil FoxMBarnsley Harriers00:33:23
40Dave AllembyM50Barnsley AC00:33:24
41David McCabeM50Fell Runners Association00:33:28
42Kevin WoodM40Barnsley Harriers00:34:17
43Christopher DeaconM40Penistone Footpath Runners00:34:28
44Elizabeth ChampionFKingstone Runners00:34:55
45Ruby SykesFHolmfirth Harriers00:35:44
46Steven BaconM50Kingstone Runners00:36:01
47David HewittM60Steel City Striders00:36:02
48John DowningM60Kingstone Runners00:36:02
49John SellersM50Kingstone Runners00:36:14
50Geoffrey DimelowM50Penistone Footpath Runners00:36:20
51Lee BridgewaterM40Penistone Footpath Runners00:36:49
52Trish MellorF50Penistone Footpath Runners00:37:22
53Mark AndersonMBarnsley Harriers00:37:23
54John HewittM70Barnsley Harriers00:37:58
55Linda DixonFU/A00:38:12
56David LeeM40Kingstone Runners00:38:39
57Maxine DeaconF40Penistone Footpath Runners00:38:41
58Alison NockelsF50Penistone Footpath Runners00:38:57
59Paul FryersM40Penistone Footpath Runners00:39:05
60Tracy WoodwardF40Hallamshire Harriers00:39:18
61Mick DobsonM60Hallamshire Harriers00:39:26
62Kieron BriceMU/A00:39:30
63Simon LovidgeMBarnsley Harriers00:39:34
64Bernice NixonF60Penistone Footpath Runners00:39:35
65Donna HackletonFKingstone Runners00:39:36
66Philip ButcherM50Kingstone Runners00:39:36
67Sarah BurtonFBarnsley Harriers00:40:27
68Chris LittlerM40U/A00:40:36
69Dean GonnellyM40U/A00:41:15
70Nicola GarrityFBarnsley Harriers00:41:18
71Claire CordonFBarnsley Harriers00:41:26
72René WolferinkMBarnsley Harriers00:41:35
73Fiona EarlF40Kimberworth Striders00:41:39
74John MossM50Barnsley Harriers00:41:41
75Scott WilsonM40Barnsley Harriers00:41:42
76Vicky LevittF40Barnsley Harriers00:41:43
77Martyn CartwrightM60Penistone Footpath Runners00:42:04
78Jane CockertonF50Penistone Footpath Runners00:42:12
79Ray BrownM70Penistone Footpath Runners00:42:32
80Helen WoodburnFKimberworth Striders00:42:41
81Sarah CloughF40Penistone Footpath Runners00:43:02
82Gaby WolferinkFBarnsley Harriers00:43:20
83Gillian HewlettF50Maltby00:44:03
84Olivia ThompsonFBarnsley Harriers00:44:07
85Sarah MansonFU/A00:44:08
86Sarah TaylorFBarnsley Harriers00:44:09
87Mandy GraysonF50U/A00:44:25
88Jan AshforthF60Handsworth Roadhogs00:44:25
89Donna BiggsFBarnsley Harriers00:44:43
90Garry CarrM40U/A00:45:08
91Clare BatesF40Barnsley Harriers00:45:58
92Paul HewlettM50Maltby00:46:08
93Paul TordoffMBarnsley Harriers00:46:36
94Anita FishF50Barnsley Harriers00:46:54
95Geoffrey EvansM70Hallamshire Harriers00:47:05
96Malcolm RhodesM60Rotherham Harriers00:47:07
97Michelle LandF40Wakefield Tri00:47:17
98Robert InnesM60Penistone Footpath Runners00:47:32
99Katie BatesF40U/A00:47:51
100Amanda WestF40Barnsley Harriers00:48:35
101Peter JackmanM40Kingstone Runners00:49:14
102Joanne JackmanF40Kingstone Runners00:49:15
103Sharon SchofieldF40Barnsley Harriers00:52:11
104Kathy WatsonF50Barnsley Harriers00:54:26
105Susan TaylorF50Barnsley Harriers00:55:41
106Katy GrayF40Barnsley Harriers00:55:41
107Jill ThompsonF50U/A12:56:24 AM
108Claudia DarbyFBarnsley Harriers00:56:25
109Sally GrayF50Barnsley Harriers00:57:25
110Rachel GrayF50Barnsley Harriers00:57:28
111Caroline DeanFPenistone Footpath Runners01:25:36
Back to race calendar - Top of page