Back to race calendar - Main results

Eyam Half Marathon

15th May 2011

   1 457  Andrew Thake         M   (001/133) Hallamshire Harriers      01:16:40
   2 62   Matthew Battensby    M   (002/133) [Unattached]              01:21:49
   3 35   Stephen Pope         M40 (001/114) [Unattached]              01:22:06
   4 56   Aidan Linskill       M   (003/133) Totley AC                 01:22:31
   5 381  David Allinson       M40 (002/114) [Unattached]              01:24:49
   6 166  Daniel Ling          M   (004/133) Manchester Tri Club       01:26:15
   7 342  Will Beauchamp       M   (005/133) Sheffield Running Club    01:26:26
   8 66   Damian Thacker       M   (006/133) [Unattached]              01:26:33
   9 88   Kurt Fitch           M40 (003/114) [Unattached]              01:26:39
  10 303  Austin Frost         M   (007/133) Dark Peak Fell Runners    01:26:59
  11 280  Jonny Wilson         M   (008/133) Fat Boys Running Club     01:27:06
  12 252  Edward Rawlings      M   (009/133) Pocklington Runners       01:27:10
  13 79   Andy Parkin          M   (010/133) Belper Harriers           01:27:22
  14 395  Brian Duncan         M40 (004/114) [Unattached]              01:27:57
  15 283  Neil Pettie          M   (011/133) Goyt Valley               01:28:15
  16 142  Matthew Havenhand    M   (012/133) [Unattached]              01:28:25
  17 54   Antony Moss          M   (013/133) Totley AC                 01:28:36
  18 448  Liz Such             F   (001/038) Hallamshire Harriers      01:28:39
  19 491  Matthew Hulley       M   (014/133) Dark Peak Fell Runners    01:29:01
  20 254  John Kazer           M   (015/133) Cambridge + Coleridge AC  01:29:31
  21 463  Christine Howard     F35 (001/043) Matlock AC                01:29:59
  22 20   Graham Walton        M   (016/133) Wilson Cycles             01:30:09
  23 206  Daniel Bent          M   (017/133) Serpentine Running Club   01:30:20
  24 289  Colin Lynch          M40 (005/114) Totley AC                 01:30:35
  25 244  Bevan Adams          M   (018/133) [Unattached]              01:30:40
  26 189  Richard Wheeler      M40 (006/114) Valley Hill Runners       01:30:42
  27 424  Stefan Tosta         M   (019/133) [Unattached]              01:30:58
  28 447  Dan Lounds           M40 (007/114) [Unattached]              01:31:05
  29 80   Matthew Sanderson    M   (020/133) [Unattached]              01:31:11
  30 154  Rob Harper           M   (021/133) Manchester Tri Club       01:31:12
  31 89   Neil Ashby           M   (022/133) [Unattached]              01:31:15
  32 149  Paul Holden          M40 (008/114) Fat Boys Running Club     01:31:25
  33 294  Simon O'Shea         M   (023/133) Dark Peak Fell Runners    01:31:29
  34 148  Andy Gray            M40 (009/114) [Unattached]              01:31:50
  35 83   Hayden Ford          M   (024/133) [Unattached]              01:32:01
  36 125  Andrew Moore         M50 (001/054) Dark Peak Fell Runners    01:32:11
  37 61   Sally Fawcett        F   (002/038) Racing TNT                01:32:33
  38 410  Tim Condon           M   (025/133) Manchester Tri Club       01:32:43
  39 308  Simon Croft          M40 (010/114) Matlock AC                01:32:47
  40 439  Andrew Battye        M50 (002/054) Woodstock Harriers        01:33:14
  41 44   Roger Walters        M40 (011/114) Sheffield Tri Club        01:33:18
  42 224  Raul Stuart          M40 (012/114) Steel City Striders       01:33:30
  43 248  Jonathon Procter     M   (026/133) [Unattached]              01:33:51
  44 386  Matt Dumenil         M   (027/133) London Heathside          01:33:59
  45 496  Mat Unwin            M   (028/133) [Unattached]              01:34:07
  46 161  Helen Gilbert        F   (003/038) Totley AC                 01:34:12
  47 110  Simon Mills          M   (029/133) [Unattached]              01:34:30
  48 352  David Broadbent      M   (030/133) Sin Fin Running Club      01:34:33
  49 390  Stephen Frith        M50 (003/054) Penistone Footpath Runner 01:34:41
  50 269  Kenny Turner         M50 (004/054) Killamarsh Kestrals       01:34:41
  51 377  Paul White           M40 (013/114) Killamarsh Kestrals       01:34:42
  52 367  Paul Finch           M   (031/133) [Unattached]              01:34:52
  53 421  Brian Goodall        M50 (005/054) Erewash Valley RC         01:34:57
  54 133  Jenny Featherstone   F   (004/038) Totley AC                 01:35:04
  55 508  Stephen Wooliscroft  M   (032/133) Dark Peak Fell Runners    01:35:11
  56 365  Sam Bellamy          M40 (014/114) Porter Valley Plodders    01:35:12
  57 394  Andrew Duffy         M40 (015/114) Preston Harriers          01:35:12
  58 387  Andrew Houghton      M50 (006/054) [Unattached]              01:35:15
  59 73   Mark Goodison        M50 (007/054) Totley AC                 01:35:16
  60 293  Jonathan Allsopp     M40 (016/114) [Unattached]              01:35:16
  61 16   Dirk Mikolajewski    M   (033/133) [Unattached]              01:35:16
  62 499  Mark Havenhand       M40 (017/114) [Unattached]              01:35:16
  63 96   Stephanie Ilsley     F45 (001/027) Belper Harriers           01:35:32
  64 226  Kruger Fitch         M   (034/133) [Unattached]              01:35:39
  65 82   Clive Steward        M40 (018/114) Coltishall Jaguars        01:35:46
  66 146  Andrew Bates         M40 (019/114) [Unattached]              01:35:51
  67 81   James Pryke          M   (035/133) [Unattached]              01:35:55
  68 315  John Dodds           M   (036/133) [Unattached]              01:36:00
  69 325  Matthew Squires      M   (037/133) [Unattached]              01:36:11
  70 232  Ian Page             M50 (008/054) Rolls Royce Harriers      01:36:23
  71 348  David Greenstreet    M40 (020/114) [Unattached]              01:36:27
  72 171  Matt Varley          M40 (021/114) [Unattached]              01:36:31
  73 239  John Speight         M   (038/133) [Unattached]              01:36:43
  74 272  Helen Evans          F   (005/038) Macclesfield Harriers     01:37:15
  75 409  David Best           M   (039/133) [Unattached]              01:37:15
  76 134  Ian Stinson          M40 (022/114) Steel City Striders       01:37:20
  77 451  Stephen Bull         M   (040/133) Goyt Valley               01:37:35
  78 311  Terry Williams       M   (041/133) [Unattached]              01:37:36
  79 478  James Thorneycroft   M50 (009/054) Matlock AC                01:37:37
  80 238  Lewis Rowe           M   (042/133) [Unattached]              01:37:40
  81 459  Alan Storrow         M40 (023/114) UKNetRunner               01:37:45
  82 15   Matt Watson          M   (043/133) Dark Peak Fell Runners    01:38:00
  83 368  Kevin Carter         M   (044/133) [Unattached]              01:38:11
  84 145  Neil Oxley           M60 (001/016) [Unattached]              01:38:15
  85 487  Stephen Plant        M   (045/133) [Unattached]              01:38:19
  86 47   Andy Lewis           M40 (024/114) runbritain.com            01:38:30
  87 77   Phillip Jones        M   (046/133) [Unattached]              01:38:34
  88 255  David Bateman        M40 (025/114) [Unattached]              01:38:45
  89 188  Mark Elwis           M40 (026/114) [Unattached]              01:38:48
  90 209  Mark Dye             M40 (027/114) Knavesmire Harriers       01:38:55
  91 9    Simon Burke          M50 (010/054) [Unattached]              01:38:57
  92 480  Martin Foster        M   (047/133) [Unattached]              01:38:57
  93 135  Ian Bradbury         M50 (011/054) Totley AC                 01:38:57
  94 115  Sefan Skirmhire      M   (048/133) Manchester Tri Club       01:39:00
  95 420  Brian Middleton      M50 (012/054) St Helens Striders        01:39:01
  96 332  Amy Wheeler          F   (006/038) [Unattached]              01:39:05
  97 164  Phil Ward            M40 (028/114) [Unattached]              01:39:09
  98 355  Aidan Holt           M   (049/133) [Unattached]              01:39:20
  99 262  Andy Cowling         M50 (013/054) Thorney RC                01:39:23
 100 42   Martin Maples        M40 (029/114) [Unattached]              01:39:34
 101 192  Mark Sleeman         M   (050/133) Totley AC                 01:39:40
 102 471  Mark Baines          M   (051/133) [Unattached]              01:39:48
 103 370  Nick Kelly           M40 (030/114) [Unattached]              01:40:07
 104 337  Mark Bell            M40 (031/114) Valley Hill Runners       01:40:14
 105 268  Ben McQuillin        M40 (032/114) Reepham Runners           01:40:15
 106 196  Steve Plackett       M40 (033/114) Reepham Runners           01:40:19
 107 486  Nicholas Turner      M   (052/133) [Unattached]              01:40:26
 108 316  Kelly Dyson          F   (007/038) Goyt Valley               01:40:36
 109 243  Ian Blackburn        M40 (034/114) Steel City Striders       01:40:39
 110 327  Peter Fieldson       M50 (014/054) Lincoln Wellington        01:41:08
 111 48   Curtis Newman        M40 (035/114) [Unattached]              01:41:20
 112 85   Stephen Goff         M40 (036/114) [Unattached]              01:41:27
 113 343  John Lake            M60 (002/016) North Derbyshire RC       01:41:33
 114 182  Dean Young           M   (053/133) Steel City Striders       01:41:38
 115 76   Michael Tinker       M   (054/133) [Unattached]              01:41:42
 116 179  Stephen Kenworthy    M40 (037/114) [Unattached]              01:41:49
 117 417  Edward Godber        M   (055/133) Heanor RC                 01:42:11
 118 483  Glenn Dey            M40 (038/114) [Unattached]              01:42:18
 119 349  Andrew Hunter        M   (056/133) Beeston AC                01:42:23
 120 287  Neil Bugler          M   (057/133) [Unattached]              01:42:35
 121 408  Steve Kitchener      M50 (015/054) [Unattached]              01:42:44
 122 25   Mark Lillywhite      M   (058/133) [Unattached]              01:42:53
 123 493  Anthony Parker       M50 (016/054) [Unattached]              01:43:00
 124 29   Emma Green           F   (008/038) Rotherham Harriers        01:43:15
 125 58   Andrew Bates         M40 (039/114) [Unattached]              01:43:20
 126 336  Philip Haigh         M50 (017/054) Maltby Running Club       01:43:30
 127 360  John Godding         M50 (018/054) [Unattached]              01:43:35
 128 475  Scott Hibberson      M   (059/133) [Unattached]              01:43:43
 129 247  Adrian Hotson        M   (060/133) [Unattached]              01:43:58
 130 505  Robert Jones         M   (061/133) Manchester Tri Club       01:43:58
 131 433  Ian Laird            M   (062/133) [Unattached]              01:43:59
 132 265  Rowan Staszkiewicz   M   (063/133) [Unattached]              01:44:00
 133 432  Brennan Darbyshire   M40 (040/114) South Yorkshire Police AC 01:44:15
 134 306  Andrew Naylor        M   (064/133) [Unattached]              01:44:18
 135 402  Neale Vanstone       M40 (041/114) Fat Boys Running Club     01:44:20
 136 92   Andrew Sampson       M   (065/133) [Unattached]              01:44:22
 137 503  Alan Burton          M   (066/133) Manchester Tri Club       01:44:25
 138 264  Clive Waddington     M40 (042/114) Totley AC                 01:44:29
 139 237  Kenny Rowe           M50 (019/054) Fell Runners Association  01:44:30
 140 111  Greg Naylor          M40 (043/114) [Unattached]              01:44:40
 141 205  Chris Bent           M60 (003/016) Pitsea RC                 01:44:41
 142 396  Matthew Grellier     M   (067/133) Manchester Tri Club       01:44:41
 143 290  Sarah Whittington    F   (009/038) [Unattached]              01:44:41
 144 11   Elizabeth Baggaley   F   (010/038) [Unattached]              01:44:42
 145 99   Tony Corton          M40 (044/114) [Unattached]              01:44:46
 146 55   Matthew Youle        M   (068/133) [Unattached]              01:44:49
 147 187  Sarah Rixham         F   (011/038) [Unattached]              01:45:14
 148 109  Wayne Mooney         M   (069/133) [Unattached]              01:45:17
 149 376  Susan White          F45 (002/027) Killamarsh Kestrals       01:45:23
 150 436  Glyn Roberts         M40 (045/114) [Unattached]              01:45:23
 151 137  James Crossland      M   (070/133) South Yorkshire Police AC 01:45:23
 152 363  Joe Weaver           M   (071/133) [Unattached]              01:45:25
 153 151  Andrew Boyce         M   (072/133) [Unattached]              01:45:26
 154 32   Maria Klisz          F35 (002/043) Totley AC                 01:45:27
 155 431  Paul Shepherd        M   (073/133) [Unattached]              01:45:28
 156 49   Rhodri Phillips      M   (074/133) [Unattached]              01:45:28
 157 454  Jonathon Kettle      M   (075/133) [Unattached]              01:45:35
 158 227  Benjamin Shore       M   (076/133) [Unattached]              01:45:37
 159 305  Colin Hughes         M50 (020/054) [Unattached]              01:45:37
 160 4    Hugh Murray          M40 (046/114) [Unattached]              01:45:38
 161 201  Michael Lindley      M40 (047/114) [Unattached]              01:45:39
 162 481  Daniel Bright        M   (077/133) Killamarsh Kestrals       01:45:40
 163 449  Johannah Holister    F   (012/038) [Unattached]              01:45:47
 164 419  John Burton          M40 (048/114) Lincoln Wellington        01:45:50
 165 153  Ross Napier          M40 (049/114) [Unattached]              01:46:10
 166 207  Pippa Weir           F45 (003/027) Totley AC                 01:46:12
 167 500  Bob Grocutt          M40 (050/114) [Unattached]              01:46:16
 168 285  Zoe Darley           F35 (003/043) [Unattached]              01:46:21
 169 338  Robert Allen         M40 (051/114) Matlock AC                01:46:23
 170 469  Ant Harris           M40 (052/114) Fat Boys Running Club     01:46:32
 171 373  Matthew Burton       M   (078/133) Penistone Footpath Runner 01:46:48
 172 241  Kieran Fitzpatrick   M40 (053/114) [Unattached]              01:46:57
 173 50   Rebecca Sampson      F   (013/038) Born2Move                 01:47:02
 174 261  Alan Jenkinson       M60 (004/016) Styal Running Club        01:47:22
 175 418  Bee Roberts          F45 (004/027) Totley AC                 01:47:22
 176 406  Helen Scott          F   (014/038) Mansfield Harriers & AC   01:47:22
 177 286  Bob Dixon            M50 (021/054) [Unattached]              01:47:34
 178 63   Paul Gee             M40 (054/114) Penistone Footpath Runner 01:47:39
 179 312  Andy Hartley         M50 (022/054) Fat Boys Running Club     01:47:49
 180 24   Claire Bracegirdle   F35 (004/043) [Unattached]              01:47:49
 181 258  Henry Wagg           M   (079/133) [Unattached]              01:47:50
 182 437  Steve Middup         M50 (023/054) Selby Striders            01:47:50
 183 458  Paul Wardle          M40 (055/114) [Unattached]              01:47:56
 184 120  James Kershaw        M   (080/133) [Unattached]              01:48:00
 185 119  Sarah Broadhurst     F35 (005/043) Dark Peak Fell Runners    01:48:01
 186 307  Mo McDonald          M40 (056/114) [Unattached]              01:48:02
 187 144  Helen Mackenzie      F45 (005/027) [Unattached]              01:48:06
 188 22   Steven Brandreth     M40 (057/114) [Unattached]              01:48:12
 189 288  Dean Grady           M   (081/133) [Unattached]              01:48:13
 190 200  John Mardell         M40 (058/114) [Unattached]              01:48:19
 191 199  Tracey Mardell       F45 (006/027) [Unattached]              01:48:21
 192 347  Robert Anderson      M40 (059/114) [Unattached]              01:48:24
 193 442  Robert Jolley        M   (082/133) [Unattached]              01:48:25
 194 240  Linda Fitzpatrick    F45 (007/027) Totley AC                 01:48:41
 195 292  Roger Barrett        M50 (024/054) [Unattached]              01:48:44
 196 95   Craig Birchall       M   (083/133) Penistone Footpath Runner 01:48:47
 197 270  Robert Lynam         M50 (025/054) Trail Runners Assoc'n     01:48:50
 198 52   David Sampson        M   (084/133) Born2Move                 01:48:52
 199 323  Alan Kennedy         M40 (060/114) Southwell Running Club    01:49:02
 200 86   Paul Weir            M40 (061/114) Buxton + District AC      01:49:05
 201 251  Stephen Kenworthy    M50 (026/054) Buxton + District AC      01:49:10
 202 152  Eric Feek            M40 (062/114) Royal Mail Sheffield RC   01:49:14
 203 143  Lucy Savage          F   (015/038) Totley AC                 01:49:14
 204 460  Louise Kelly         F   (016/038) UKNetRunner               01:49:29
 205 468  Paul Foot            M   (085/133) Totley AC                 01:49:29
 206 301  William Sullivan     M   (086/133) [Unattached]              01:49:39
 207 114  Robert Bullas        M40 (063/114) [Unattached]              01:49:44
 208 506  Ewan Holton          M   (087/133) Manchester Tri Club       01:49:44
 209 413  Peter Ennis          M40 (064/114) Ilkeson RC                01:49:54
 210 163  Sarah Kenny          F   (017/038) Manchester Tri Club       01:49:57
 211 250  Rob Pearce           M   (088/133) Belper Harriers           01:50:01
 212 441  Tim Braund           M40 (065/114) [Unattached]              01:50:08
 213 401  Neil Jackson         M40 (066/114) [Unattached]              01:50:33
 214 159  Nigel Torrance       M40 (067/114) [Unattached]              01:50:38
 215 443  James Gray           M   (089/133) Sheffield Tri Club        01:50:41
 216 26   Duncan Gedge         M40 (068/114) Little Eaton Hornets      01:50:45
 217 216  Jane Wilson          F45 (008/027) [Unattached]              01:51:06
 218 291  Farouk Vawda         M40 (069/114) [Unattached]              01:51:14
 219 391  Charles Knight       M40 (070/114) [Unattached]              01:51:20
 220 313  Richard Briggs       M40 (071/114) Holme Pierrpont RC        01:51:24
 221 484  Geoffrey Dimelow     M50 (027/054) Penistone Footpath Runner 01:51:30
 222 334  Liz Martinez         F35 (006/043) [Unattached]              01:51:30
 223 198  Ken Thomas           M50 (028/054) Handsworth Road Hogs      01:51:32
 224 331  Peter Williams       M40 (072/114) [Unattached]              01:51:41
 225 203  Alison Barrett       F   (018/038) Steel City Striders       01:51:45
 226 455  Tim Atkin            M50 (029/054) Dark Peak Fell Runners    01:51:49
 227 383  David Naylor         M40 (073/114) [Unattached]              01:51:49
 228 130  Lee Mark Kenny       M   (090/133) [Unattached]              01:51:58
 229 398  Rebecca Bright       F   (019/038) [Unattached]              01:52:00
 230 12   Jonathan Edwards     M   (091/133) [Unattached]              01:52:00
 231 357  Rodrigo Echegoyen    M   (092/133) [Unattached]              01:52:03
 232 260  Jez Johnstone        M   (093/133) [Unattached]              01:52:06
 233 453  Jay Bellamy          M   (094/133) [Unattached]              01:52:11
 234 346  Richard Kershaw      M50 (030/054) Denby Dale Travellers     01:52:11
 235 136  David Brindley       M   (095/133) Dark Peak Fell Runners    01:52:22
 236 340  Pat Goodall          F55 (001/005) Totley AC                 01:52:22
 237 175  John White           M   (096/133) Dark Peak Fell Runners    01:52:22
 238 271  Chris Gee            M40 (074/114) Sheffield Running Club    01:52:29
 239 412  Cheryl Hague         F35 (007/043) Handsworth Road Hogs      01:52:50
 240 489  Mike Thomson         M40 (075/114) Fat Boys Running Club     01:52:50
 241 444  Sarah Wright         F   (020/038) Killamarsh Kestrals       01:52:50
 242 129  Ben Brindley         M   (097/133) [Unattached]              01:53:07
 243 330  Richard Smith        M50 (031/054) Totley AC                 01:53:13
 244 28   Justin Clarkson      M   (098/133) [Unattached]              01:53:18
 245 172  Sarah Pickford       F35 (008/043) Ashbourne Running Club    01:53:18
 246 392  Alan Spur            M40 (076/114) Wakefield Harriers        01:53:18
 247 74   Yvonne Twelvetree    F55 (002/005) Totley AC                 01:53:33
 248 371  Helen Ripley         F45 (009/027) Sin Fin Running Club      01:53:56
 249 374  Colin Lewis          M50 (032/054) Erewash Valley RC         01:54:05
 250 162  Paul Thorpe          M40 (077/114) Hallamshire Harriers      01:54:36
 251 403  Rachel Wright        F35 (009/043) [Unattached]              01:54:50
 252 60   Andrew Vessey        M   (099/133) [Unattached]              01:54:50
 253 354  Carolyn Hopkinson    F45 (010/027) Shelton Striders          01:54:50
 254 233  Elaine Watson        F45 (011/027) [Unattached]              01:54:53
 255 473  Richard Delaney      M40 (078/114) [Unattached]              01:55:01
 256 405  Katy Thornhill       F35 (010/043) Goyt Valley               01:55:01
 257 6    Kate Cartwright      F45 (012/027) Goyt Valley               01:55:08
 258 257  Peter Ramsden        M50 (033/054) Denby Dale Travellers     01:55:22
 259 202  Steven Gallacher     M   (100/133) [Unattached]              01:55:25
 260 372  John Elliott         M   (101/133) [Unattached]              01:55:38
 261 504  Jignesh Pate         M   (102/133) Manchester Tri Club       01:55:47
 262 466  George Lamplough     M40 (079/114) Staffs Moorlands AC       01:55:57
 263 266  Tom Staszkiewicz     M   (103/133) [Unattached]              01:55:57
 264 90   Jay Daniels          F45 (013/027) [Unattached]              01:55:59
 265 97   John Hateley         M60 (005/016) Stafford Harriers         01:56:09
 266 452  Paul Barson          M40 (080/114) [Unattached]              01:56:09
 267 40   Kate Scott           F35 (011/043) [Unattached]              01:56:09
 268 131  Keith Gibson         M50 (034/054) Little Eaton Hornets      01:56:17
 269 245  Craig Kerman         M40 (081/114) [Unattached]              01:56:20
 270 282  Geoff Nichols        M50 (035/054) Dark Peak Fell Runners    01:56:33
 271 369  Sandra Kelly         F35 (012/043) [Unattached]              01:56:33
 272 479  Julie Goodwin        F35 (013/043) Matlock AC                01:56:33
 273 438  Leila Braithwaite    F35 (014/043) [Unattached]              01:56:39
 274 314  Jamie Lee            M   (104/133) [Unattached]              01:56:39
 275 339  Ian Ellis            M40 (082/114) [Unattached]              01:56:42
 276 150  Pete Tapping         M50 (036/054) Dark Peak Fell Runners    01:56:49
 277 64   David Bennett        M40 (083/114) [Unattached]              01:56:55
 278 399  David Mottram        M   (105/133) Handsworth Road Hogs      01:56:57
 279 10   Lucy Kirkham         F   (021/038) Handsworth Road Hogs      01:56:57
 280 180  Margaret Oldale      F45 (014/027) [Unattached]              01:57:05
 281 467  David Arundale       M50 (037/054) Dark Peak Fell Runners    01:57:10
 282 141  Reece Ford           M   (106/133) [Unattached]              01:57:10
 283 477  Christian Baer       M   (107/133) [Unattached]              01:57:16
 284 106  Phil Hammond         M50 (038/054) Abbey Runners             01:57:21
 285 242  Stephanie Street     F45 (015/027) Steel City Striders       01:57:37
 286 128  Hannah Jenneson      F   (022/038) [Unattached]              01:57:43
 287 310  Mary Jones           F35 (015/043) Goyt Valley               01:57:49
 288 474  Susan Kearns         F35 (016/043) [Unattached]              01:58:16
 289 57   Jonathon Moore       M40 (084/114) [Unattached]              01:58:22
 290 507  Oliver Morison       M   (108/133) [Unattached]              01:58:29
 291 75   Tim Cocking          M   (109/133) [Unattached]              01:58:29
 292 170  Jenny Law            F35 (017/043) [Unattached]              01:58:29
 293 384  Ron Canty            M60 (006/016) [Unattached]              01:58:33
 294 197  Steven Hinde         M50 (039/054) [Unattached]              01:58:33
 295 361  Cathy Atkinson       F35 (018/043) Manchester Tri Club       01:58:45
 296 231  John Sowerby         M40 (085/114) [Unattached]              01:58:45
 297 299  Craig Wright         M   (110/133) Bolton United Harriers    01:58:49
 298 341  Jeremy Brayshaw      M60 (007/016) Totley AC                 01:59:00
 299 296  Phil Smith           M40 (086/114) Killamarsh Kestrals       01:59:05
 300 446  David Lockwood       M   (111/133) Penistone Footpath Runner 01:59:05
 301 445  Leah James           F   (023/038) Penistone Footpath Runner 01:59:05
 302 404  Carolyn Whittle      F35 (019/043) Goyt Valley               01:59:05
 303 324  Mark Longshaw        M40 (087/114) [Unattached]              01:59:22
 304 249  Emily Sutcliffe      F   (024/038) [Unattached]              01:59:29
 305 223  James Wilson         M   (112/133) [Unattached]              01:59:37
 306 46   Heather Brownell     F45 (016/027) [Unattached]              01:59:54
 307 220  Peter Stothard       M40 (088/114) Totley AC                 01:59:54
 308 212  Louise Dale-Hughes   F35 (020/043) [Unattached]              01:59:54
 309 234  Raymond Frost        M60 (008/016) [Unattached]              01:59:58
 310 378  Elaine DeFries       F45 (017/027) Stockport Harriers        01:59:58
 311 490  Gary Hall            M40 (089/114) Gary Hall All Stars       02:00:01
 312 497  Emma Jane Eaton      F   (025/038) Goyt Valley               02:00:07
 313 426  Craig Spooner        M   (113/133) [Unattached]              02:00:13
 314 68   Neil Prior           M40 (090/114) [Unattached]              02:00:15
 315 41   Ian Robert Wilson    M   (114/133) Ackworth Road Runners     02:00:24
 316 422  John Allardyce       M60 (009/016) [Unattached]              02:00:31
 317 225  Julian Sacofsky      M50 (040/054) [Unattached]              02:00:49
 318 139  Steve Terry          M60 (010/016) Totley AC                 02:01:00
 319 72   Emma Shepherd        F   (026/038) Totley AC                 02:01:05
 320 309  Angela Briggs        F35 (021/043) [Unattached]              02:01:07
 321 103  Helen Young          F35 (022/043) Totley AC                 02:01:32
 322 185  Kevin Townsend       M40 (091/114) [Unattached]              02:01:39
 323 510  Matt Killingley      M40 (092/114) [Unattached]              02:01:48
 324 127  Sarah Harris         F35 (023/043) Totley AC                 02:01:54
 325 132  Philip Longhurst     M40 (093/114) [Unattached]              02:01:54
 326 389  Gasan Chetty         M40 (094/114) Dark Peak Fell Runners    02:02:00
 327 229  Camilla West         F   (027/038) [Unattached]              02:02:00
 328 204  Angela Bent          F   (028/038) Pitsea RC                 02:02:09
 329 456  Noreen Insley        F45 (018/027) [Unattached]              02:02:22
 330 214  David Shell          M50 (041/054) [Unattached]              02:02:22
 331 482  Paul Watts           M50 (042/054) [Unattached]              02:02:22
 332 230  Mike Davies          M40 (095/114) [Unattached]              02:02:22
 333 476  Barbara Ottolini     F   (029/038) [Unattached]              02:02:27
 334 267  Joe Staszkiewicz     M   (115/133) [Unattached]              02:02:27
 335 98   Hywel Lewis          M50 (043/054) [Unattached]              02:02:42
 336 425  Kim Cairns           F45 (019/027) [Unattached]              02:02:44
 337 366  Jon Heathfield       M40 (096/114) Dark Peak Fell Runners    02:02:44
 338 380  James Jackson        M   (116/133) [Unattached]              02:02:49
 339 485  Simon Shaw           M   (117/133) [Unattached]              02:02:49
 340 45   Maxine Ison          F45 (020/027) Totley AC                 02:02:59
 341 84   Graham Goff          M60 (011/016) [Unattached]              02:03:28
 342 382  Kieran Hickey        M50 (044/054) Totley AC                 02:03:32
 343 364  Bill Allsop          M60 (012/016) Buxton + District AC      02:03:39
 344 17   Mark Bagley          M40 (097/114) [Unattached]              02:03:41
 345 194  Peter Speakman       M50 (045/054) Redhill Road Runners      02:04:16
 346 183  Louise Goodhill      F35 (024/043) Totley AC                 02:04:22
 347 155  Peter Pond           M70 (001/002) [Unattached]              02:04:44
 348 156  Dan Hollis           M   (118/133) [Unattached]              02:04:44
 349 157  Derrick Wallis       M60 (013/016) Ashbourne Running Club    02:04:49
 350 228  Julia Wilson         F35 (025/043) [Unattached]              02:04:49
 351 93   Helena Straw         F35 (026/043) [Unattached]              02:04:54
 352 122  Karen Day            F35 (027/043) [Unattached]              02:04:59
 353 488  Jayne Needham        F45 (021/027) Gary Hall All Stars       02:05:05
 354 168  Alan Urwin           M50 (046/054) [Unattached]              02:05:38
 355 472  Lee Allott           M40 (098/114) [Unattached]              02:05:38
 356 509  Alan Biggs           M50 (047/054) [Unattached]              02:05:42
 357 263  Mick Dyson           M50 (048/054) [Unattached]              02:05:49
 358 430  Doug Eyre            M40 (099/114) Ashbourne Running Club    02:05:57
 359 101  Matt Smith           M40 (100/114) [Unattached]              02:06:30
 360 94   Helen Clarke         F45 (022/027) Totley AC                 02:06:43
 361 300  Brian Reddy          M   (119/133) [Unattached]              02:06:50
 362 423  Mari Thorman         F35 (028/043) [Unattached]              02:06:50
 363 124  Mandy Moore          F45 (023/027) Totley AC                 02:06:52
 364 27   Kim Russon           F35 (029/043) Totley AC                 02:06:59
 365 494  David J Young        M50 (049/054) Little Eaton Hornets      02:07:23
 366 295  Liz Smith            F35 (030/043) Killamarsh Kestrals       02:07:23
 367 2    Naomi Morrison       F35 (031/043) [Unattached]              02:07:23
 368 126  Philippa Hunstone    F35 (032/043) [Unattached]              02:07:31
 369 31   Emma Packham         F35 (033/043) Rotherham Harriers        02:07:31
 370 193  Sophie Guinard       F   (030/038) [Unattached]              02:07:35
 371 19   Tom Isherwood        M   (120/133) Wakefield Triathlon Club  02:08:01
 372 277  Mark Denton          M40 (101/114) [Unattached]              02:08:21
 373 278  Cath Wymer           F35 (034/043) [Unattached]              02:08:24
 374 140  Kevin Roughton       M40 (102/114) Erewash Valley RC         02:08:29
 375 345  Katie Stocks         F   (031/038) Killamarsh Kestrals       02:08:35
 376 344  Corrine Whittaker    F   (032/038) Killamarsh Kestrals       02:08:35
 377 91   Matthew Stewart      M   (121/133) [Unattached]              02:08:35
 378 59   Wesley Hill          M   (122/133) [Unattached]              02:08:41
 379 362  Jamie Woodhouse      M40 (103/114) [Unattached]              02:08:50
 380 397  Ian Crummack         M40 (104/114) [Unattached]              02:09:16
 381 69   Fee Womersley        F45 (024/027) Totley AC                 02:09:21
 382 304  Christopher Bagley   M50 (050/054) Fat Boys Running Club     02:09:31
 383 379  Graham Hofmann       M50 (051/054) [Unattached]              02:09:40
 384 235  Tracy Vernon         F45 (025/027) Goyt Valley               02:09:43
 385 317  David Waterhouse     M40 (105/114) Manchester Tri Club       02:09:50
 386 160  Michelle Wilder      F35 (035/043) Manchester Tri Club       02:09:58
 387 105  Robin Johnston       M   (123/133) [Unattached]              02:10:25
 388 7    Roger Topham         M40 (106/114) [Unattached]              02:11:10
 389 210  Maxine Deacon        F35 (036/043) Penistone Footpath Runner 02:11:17
 390 211  Chris Deacon         M40 (107/114) Penistone Footpath Runner 02:11:17
 391 218  Caroline Scrimshaw   F35 (037/043) Harmitage Harriers        02:11:17
 392 498  Richard Broadhead    M40 (108/114) [Unattached]              02:11:28
 393 167  Dave Onion           M70 (002/002) Redhill Road Runners      02:12:36
 394 297  Craig Stewart        M40 (109/114) [Unattached]              02:12:36
 395 465  Lucinda Stone        F35 (038/043) Staffs Moorlands AC       02:12:48
 396 174  Mark Tickle          M   (124/133) Manchester Tri Club       02:12:54
 397 104  Melissa Wildman      F   (033/038) [Unattached]              02:13:18
 398 21   Glyn Holt            M   (125/133) [Unattached]              02:13:33
 399 450  Karl Smith           M40 (110/114) Goyt Valley               02:13:55
 400 400  Michael Owen         M40 (111/114) Trafford AC               02:14:31
 401 123  Caryl Hartwright     F55 (003/005) Totley AC                 02:15:07
 402 393  Claire Robinson      F   (034/038) Mossley Hill AC           02:15:29
 403 501  Deborah Tout         F   (035/038) Manchester Tri Club       02:15:32
 404 502  Anna Taylor          F   (036/038) Manchester Tri Club       02:15:32
 405 356  Claire Elsworth      F35 (039/043) Goyt Valley               02:16:09
 406 335  Trish Evans          F35 (040/043) [Unattached]              02:16:12
 407 13   John Rawlinson       M40 (112/114) [Unattached]              02:16:30
 408 8    Mike Marshall        M60 (014/016) N Norfolk Beach Runners   02:16:37
 409 326  Mark Swanwick        M   (126/133) [Unattached]              02:17:57
 410 147  Paul Armstrong       M50 (052/054) [Unattached]              02:18:05
 411 18   Michael Higgins      M60 (015/016) [Unattached]              02:18:22
 412 464  Kerry Riley          F35 (041/043) [Unattached]              02:18:55
 413 1    Simon Akers          M   (127/133) [Unattached]              02:19:11
 414 298  Jeremy Lee           M50 (053/054) [Unattached]              02:19:24
 415 158  Beverley Torrance    F45 (026/027) [Unattached]              02:19:56
 416 388  Robert Parker        M60 (016/016) [Unattached]              02:20:09
 417 14   Hannah Watson        F35 (042/043) [Unattached]              02:22:01
 418 23   Ben Smith            M   (128/133) [Unattached]              02:22:04
 419 318  Patrick Taylor       M50 (054/054) [Unattached]              02:22:35
 420 319  James Taylor         M   (129/133) [Unattached]              02:22:35
 421 320  Andrew Gawne         M40 (113/114) [Unattached]              02:22:35
 422 138  Debbie Marshall      F55 (004/005) Totley AC                 02:22:38
 423 428  Eric Piepaniel       M40 (114/114) [Unattached]              02:23:12
 424 30   William Burn         M   (130/133) [Unattached]              02:28:24
 425 322  Robert Taylor        M   (131/133) [Unattached]              02:28:36
 426 321  Donna Walker         F   (037/038) [Unattached]              02:28:41
 427 492  Linda Parker         F45 (027/027) [Unattached]              02:30:00
 428 470  Ria Bright           F35 (043/043) Dragons Running Club      02:32:07
 429 97   duplicated at 263    U   (n/a)     [Unattached]              02:34:28
 430 351  Christine Hughes     F55 (005/005) [Unattached]              02:34:36
 431 429  Jamie Shorrocks      M   (132/133) [Unattached]              02:35:02
 432 191  Gabrielle Lee        F   (038/038) [Unattached]              02:36:28
 433 219  Bhupen Bhoja         M   (133/133) [Unattached]              02:40:13
Copyright © 2011 John Schofield. Unauthorised copying prohibited