Back to race calendar - Race 1 - Race 3 - Race 4 - Series results - Race photos (Barnsley Barriers site)

Silkstone Shuffle Multi Terrain 4.5 (race 1/4), Barnsley, S. Yorks

19th June 2010

Results courtesy of Lee Smith for Barnsley Harriers
(This is a sortable table - click column heading)
Filter (choose one only!)
Name:
Cat: Club:
PosNumNameCatClubTime
1391Shaun DimelowMBarnsley Harriers00:25:12
2413Ash HendersonMBlyth RC00:26:13
3361Lee StoreyMPenistone FPR00:27:21
4420David NolanMU/A00:27:32
5331Brian FieldM40Leeds Bradford Tri Club00:27:35
6340Kevin DoyleMKimberworth Striders00:27:52
7335Richard SpoonerMBarnsley Harriers00:27:59
8371Mick QuinnM40Barnsley Harriers00:28:00
9411Steve FaulknerMWakefield Harriers00:28:41
10378John HackletonMKingstone Runners00:28:56
11382Andy ShelbourneM40Penistone FPR00:28:56
12336Gary DeanMPenistone FPR00:29:23
13314Bryan ClaytonM40Barnsley Harriers00:29:24
14427Joe MannMPenistone FPR00:29:40
15422Tom TennantMU/A00:29:57
16423Andy ChalkleyM40Kingstone Runners00:30:02
17514Julie BuckleyF50Penistone FPR00:30:05
18386Stephen MoranM40Hallamshire Harriers00:30:12
19523Claire SpencerFKimberworth Striders00:30:33
20415Martin BoothM40Penistone FPR00:30:42
21418Adam BannisterM40U/A00:30:45
22432Ben JohnsonMU/A00:30:55
23529Dawn BroomF40Holmfirth Harriers00:30:58
24322David McCabeM50Doncaster AC00:31:03
25403David DawsonM40Wakefield Harriers / Wakefield Tri00:31:11
26305Colin EarlM40Bannatynes Road Runners00:31:27
27417Dave AllembyM50Wombwell Sporting AC00:31:33
28323Darren StarkeyMBarnsley Harriers00:31:51
29430Maz KhoueiryMHolmfirth Harriers00:31:57
30359Stuart WoodheadM50Penistone FPR00:32:11
31326Paul StottM40U/A00:32:20
32412Andrew BrankinM40Kingstone Runners00:32:24
33360Tim LonsdaleMKingstone Runners00:32:34
34320Patrick RooneyM50Kimberworth Striders00:32:51
35370Paul GreenwoodM40Kimberworth Striders00:32:53
36350John GrocuttM50Hallamshire Harriers00:33:02
37426Shaun SwallowM40Barnsley Harriers00:33:11
38307Wayne SablesM40Barnsley Harriers00:33:17
39520Carol MorrellF40Barnsley AC00:33:29
40512Claire PickersgillFLongwood Harriers00:33:35
41318Tony Varney-RichardsM40Barnsley AC00:33:40
42399Peter WilliamsM50Kingstone Runners00:33:52
43310Brian PickersgillM60Longwood Harriers00:34:01
44312Phil BuckleyM50Penistone FPR00:34:10
45517Marisol Carrera VivarF40Bingley Harriers00:34:12
46306Steve WhiteleyM40Barnsley Harriers00:34:22
47419Gerard TayehMBarnsley Harriers00:34:24
48352Geoff DimelowM50Penistone FPR00:34:38
49375Michael RamsdenM40Kingstone Runners00:34:42
50567Ailsa ParkFPenistone FPR00:34:49
51407Ian WraggM50Penistone FPR00:35:13
52387Steve DickinsonM40Penistone FPR00:35:32
53428Allan WhittakerM40Spenborough & District AC00:35:39
54317John HewittM60Barnsley Harriers00:35:45
55562Samya ArmoushFHallamshire Harriers00:35:59
56416Keith BinneyM60Barnsley AC00:36:06
57410Dave CrossleyMBarnsley Harriers00:36:09
58353Ken ChapmanM60Kimberworth Striders00:36:16
59392Daniel BattyM60Penistone FPR00:36:29
60425Mark AndersonMBarnsley Harriers00:36:36
61547Jo BissellFBarnsley Harriers00:36:42
62414Ben HawleyMWakefield Tri Club00:37:12
63379Tim WadeM50Kingstone Runners00:37:18
64569Sue CharlesworthF40Penistone FPR00:37:25
65506Janice AshworthF50Hallamshire Harriers00:37:33
66394Garry Nock (and Nicky the Dog)M40Barnsley Harriers00:37:40
67504Nina CardinalF40U/A00:37:41
68568Stephanie TomlinsonFBarnsley Harriers00:37:53
69406Ray BrownM60Penistone FPR00:38:04
70330Tom FinchM60Northern Vets AC00:38:24
71565Linda SimonsFHallamshire Harriers00:38:33
72563Mandy GraysonF40Hallamshire Harriers00:38:34
73534Katie BatesFU/A00:38:42
74544Donna HackletonFKingstone Runners00:38:46
75408Ian ChristophersonM60Barnsley Harriers00:38:49
76548Amanda JarrattF40Hull AC00:38:52
77429Richard KentM50Penistone FPR00:39:00
78315Malcolm RhodesM60Rotherham Harriers00:39:16
79566Gail TombsF50Abbey Runners00:39:18
80536Anna PhillipsFPenistone FPR00:39:23
81421David HudsonMPenistone FPR00:39:24
82409Iain MurrayMU/A00:39:25
83368Mark SpencerMClowne Road Runners00:40:10
84546Ruth CarnallFKimberworth Striders00:40:10
85515Rachel NothardF40Barnsley Harriers00:40:13
86557Sue HighamF60Penistone FPR00:40:29
87424Martyn CartwrightM60Penistone FPR00:40:39
88328Richard LockwoodM60U/A00:40:56
89311Geoffrey EvansM60Hallamshire Harriers00:41:21
90527Sarah CloughFBarnsley Harriers00:41:41
91321David SternMKimberworth Striders00:44:35
92561Helen FawknerF40Wakefield Tri Club00:44:52
93431Stuart AndersonM70Wakefield Harriers00:45:07
94564Mel SandersF50Barnsley Harriers00:45:50
95560Karen WhitehouseF40U/A00:46:07
96511Nicola SkeggF40Penistone FPR00:46:17
97510Rachel GrayF40Barnsley Harriers00:46:43
98505Vikki SkipperF50Barnsley Harriers00:47:05
99509Sally GrayF50Barnsley Harriers00:47:12
100507Pamela RawsonF60Hallamshire Harriers00:48:23
101365David HorsfallM70Penistone FPR00:51:16
102503Dot CarrF60U/A00:51:16
103525Anna TaylorFU/A00:51:19
104558Julie HagueF50U/A00:51:23
105528Caroline DeanFPenistone FPR00:54:25
106516Sue TaylorF50Barnsley Harriers00:55:31
107559Lynda ClarkeFU/A00:55:31
Back to race calendar - Top of page