Back to race calendar - Race 2 - Race 3 - Race 4 - Series results - Race photos (Barnsley Barriers site)

Silkstone Shuffle Multi Terrain 4.5 (race 1/4), Barnsley, S. Yorks

3rd April 2010

Results courtesy of Lee Smith for Barnsley Harriers
(This is a sortable table - click column heading)
Filter (choose one only!)
Name:
Cat: Club:
PosNumNameCatClubTime
1391Shaun DimelowMBarnsley Harriers00:26:31
2337John MasonM40Wakefield Harriers00:26:58
3361Lee StoreyMPenistone FPR00:27:38
4380Ross McClellandMDenby Dale Travellers00:27:49
5313Luke FieldMRotherham Harriers00:28:00
6404Ashley BuckMWakefield Tri Club00:28:04
7331Brian FieldM40Leeds Bradford Tri Club00:28:16
8319Liam RooneyMKimberworth Striders00:28:22
9348Phil HinchliffeMPenistone FPR00:28:34
10396Zak MellardMKimberworth Striders00:28:35
11340Kevin DoyleMKimberworth Striders00:28:37
12363Ian WinterburnM40Dark Peak Fell Runners00:28:45
13349Rob ThackrayMLeeds Bradford Tri Club00:28:57
14351Richard SunmanM40Penistone FPR00:29:03
15336Gary DeanMPenistone FPR00:29:11
16402Richard MackieMPenistone FPR00:29:13
17382Andy ShelbourneM40Penistone FPR00:29:15
18371Mick QuinnM40Barnsley Harriers00:29:25
19302Daren NockelsM40Kingstone Runners00:29:31
20314Bryan ClaytonM40Barnsley Harriers00:29:34
21377Jim BellM40Penistone FPR00:30:05
22405Mike RichmondMWakefield Tri Club00:30:08
23335Richard SpoonerMBarnsley Harriers00:30:22
24374Julian WilliamsM40Barnsley Harriers00:30:32
25362Shaun WalkerM40Penistone FPR00:30:38
26309Eamonn O'SullivanMKenmore Tri Club00:30:40
27366Joseph MaunMPenistone FPR00:30:46
28393Andrew DovernorM40Wakefield Tri Club00:30:50
29332Philip MartinM50Kimberworth Striders00:31:09
30523Claire SpencerFKimberworth Striders00:31:15
31345Nick MorrisMPenistone FPR00:31:36
32385Dom BrookMWakefield Tri Club00:31:39
33346Philip MorrisMPenistone FPR00:31:42
34316James SmithMKimberworth Striders00:31:49
35529Dawn BroomF40Holmfirth Harriers00:31:55
36341Robin CloughM40Barnsley Harriers00:32:03
37322David McCabeM50Doncaster AC00:32:05
38338Steve FrithM50Penistone FPR00:32:11
39356Kevin ThomasM50Rotherham Harriers00:32:16
40320Patrick RooneyM50Kimberworth Striders00:32:18
41386Stephen MoranM40Hallamshire Harriers00:32:24
42387Steve DickinsonM40Penistone FPR00:32:26
43354James RigbyMKimberworth Striders00:32:34
44344Jon HowardM40Wakefield Tri Club00:32:35
45390Alan KnoxM50Penistone FPR00:32:46
46537Julia JohnsonF40Holmfirth Harriers00:32:49
47403David DawsonM40Wakefield Harriers / Wakefield Tri00:33:01
48551Linda WaltonF40Barnsley Harriers00:33:03
49305Colin EarlM40Bannatynes Road Runners00:33:08
50360Tim LonsdaleMKingstone Runners00:33:12
51397Peter StanleyM50Penistone FPR00:33:15
52343Wayne ParkinsonM40Penistone FPR00:33:16
53364Simon RobertsM40Penistone FPR00:33:20
54550Kerry StorrarFBarnsley AC00:33:21
55395Warren Scott-WalkerMU/A00:33:24
56326Paul StottM40U/A00:33:29
57370Paul GreenwoodM40Kimberworth Striders00:33:31
58359Stuart WoodheadM50Penistone FPR00:33:37
59369Peter DavisonMPenistone FPR00:33:43
60323Darren StarkeyMBarnsley Harriers00:33:50
61307Wayne SablesM40Barnsley Harriers00:34:06
62520Carol MorrellF40Barnsley AC00:34:15
63318Tony Varney-RichardsM40Barnsley AC00:34:16
64400Matthew BartonMPenistone FPR00:34:17
65383Rob HepplestoneMU/A00:34:22
66388David FosterM50Penistone FPR00:34:34
67381Tony AudsleyM50Wakefield Harriers00:34:37
68384Paul AltreeMBarnsley AC00:34:43
69512Claire PickersgillFLongwood Harriers00:34:46
70310Brian PickersgillM60Longwood Harriers00:35:02
71358Paul FearonMWakefield Tri Club00:35:22
72327Andy HughesMU/A00:35:27
73352Geoff DimelowM50Penistone FPR00:35:36
74350John GrocuttMHallamshire Harriers00:35:42
75317John HewittM60Barnsley Harriers00:36:05
76556Emma WolffFPenistone FPR00:36:19
77312Phil BuckleyM50Penistone FPR00:36:28
78389Graham McCormickM50Barnsley Harriers00:36:30
79519Claire ChapmanFKimberworth Striders00:36:32
80532Barbara RuslingF40Maltby RC00:36:35
81347Craig BirchallMPenistone FPR00:36:38
82399Peter WilliamsM50Kingstone Runners00:36:40
83301Nigel GreavesMBarnsley Harriers00:36:43
84401Colin PorteousM50Penistone FPR00:36:49
85373David LockwoodMPenistone FPR00:36:54
86375Michael RamsdenM40Kingstone Runners00:37:00
87533Sarah PhelanFPenistone FPR00:37:20
88407Ian WraggM50Penistone FPR00:37:40
89379Tim WadeM50Kingstone Runners00:37:50
90392Daniel BattyM60Penistone FPR00:38:12
91508Natalie JalilF40Hallamshire Harriers00:38:14
92518Tracy WoodwardFHallamshire Harriers00:38:17
93378John HackletonMKingstone Runners00:38:18
94544Donna HackletonFKingstone Runners00:38:19
95506Janice AshforthF50Hallamshire Harriers00:38:26
96554Kathleen BrankinF40Barnsley AC00:38:28
97538Leah JamesFPenistone FPR00:38:30
98357Chris KellyMNorth Derbyshire RC00:38:31
99353Ken ChapmanM60Kimberworth Striders00:38:44
100339Russ BramhallM40Kimberworth Striders00:38:51
101368Mark SpencerMClowne Road Runners00:39:01
102546Ruth CarnallFKimberworth Striders00:39:02
103324Tony CarterMU/A00:39:06
104367Shaun CrummeyMU/A00:39:09
105545Lesley LatchemFBarnsley Harriers00:39:13
106325Brian FozardM70Wakefield Harriers00:39:23
107531Lisa HinchliffeFPenistone FPR00:39:25
108524Rachael SandersonFBarnsley Harriers00:39:43
109406Ray BrownM60Penistone FPR00:39:45
110535Barbara HaighF60Penistone FPR00:39:54
111547Jo BissellFBarnsley Harriers00:40:13
112394Garry Nock M40Barnsley Harriers00:40:25
113398Dave JefferyM60Penistone FPR00:40:33
114308Andrew Hickson North Derbyshire RC00:41:00
115342Stuart WaltonM60Denby Dale Travellers00:41:13
116534Katie BatesFU/A00:41:26
117328Richard LockwoodM60U/A00:42:01
118530Rosalind BedfordF40Denby Dale Travellers00:42:12
119515Rachel NothardF40Barnsley Harriers00:42:51
120557Sue HighamF60Penistone FPR00:43:03
121333Bob GibbsM60South Yorks Orienteering Club00:43:28
122541Nicola GarrityFBarnsley Harriers00:43:32
123536Anna PhillipsFPenistone FPR00:43:48
124548Amanda JarrattF40Hull AC00:45:22
125334Chris RedmondM60U/A00:45:32
126553Kennedy BrankinFU/A00:45:44
127376Paul ParkinM60Penistone FPR00:46:04
128505Vikki SkipperF50Barnsley Harriers00:46:31
129522Amie GoodyearFU/A00:46:37
130521Emma BartonFU/A00:46:42
131511Nicola SkeggF40Penistone FPR00:47:11
132542Jo BirkinshawF40Barnsley Harriers00:47:20
133555Ellen BrookesFPenistone FPR00:47:39
134526Claire EdwardsFKimberworth Striders00:48:03
135372Pete AndrewsM60Wakefield Harriers00:48:30
136507Pamela RawsonF60Hallamshire Harriers00:48:51
137355Ashley FieldMU/A00:48:59
138510Rachel GrayF40Barnsley Harriers00:50:06
139509Sally GrayF50Barnsley Harriers00:50:45
140503Dot CarrF60U/A00:52:34
141365David HorsfallM70Penistone FPR00:54:03
142540Sally WadsworthF40U/A00:54:07
143543Sharon GarrettF40Kingstone Runners00:55:57
144528Caroline DeanFPenistone FPR00:57:32
145549Jane FosterF50Penistone FPR00:57:32
146525Anna TaylorFU/A01:00:55
147516Sue TaylorF50Barnsley Harriers01:01:11
148539Alison LockwoodF40U/A01:03:49
Back to race calendar - Top of page