Back to race calendar - Junior results

Orton Fair Fell Race, Penrith, Cumbria

18th September 2010

PosNumNameCatClubTime
140Morgan DonnellyMBorrowdale0:38'21
220Tom AddisonMHelm Hill0:38'29
335Jim DaviesV 40Borrowdale0:39'46
419Mark AddisonMHelm Hill0:39'56
528Carl BellMHowgill0:40'46
613Ted MasonMWharfedale Harriers0:41'08
739Nick HindleMBorder Harriers0:42'20
833Harry StaintonMHoad Hill0:43'12
952Christopher HowieV 40Hoad Hill0:44'34
1048Brian ThompsonV 40CFR0:46'28
111Melanie HyderFHelm Hill0:47'03
122Robert DewhurstV 40Ambleside0:47'18
1317Shaun AddisonV 50Helm Hill0:48'11
143Lincoln DonnellyM 0:48'23
159John WaiteM 0:48'35
1641Olly FieldenMCFR0:50'05
1743Ioan LewisM 0:50'43
1815Frazer LiveseyV 40Howgill0:51'37
1910Angela ArmstrongFCarlisle Tri Club0:51'41
2018Mike AddisonV 40Helm Hill0:51'52
2147David BurtonV 50Stroud0:52'01
2227Duncan RichardsV 50Helm Hill0:54'40
2324Simon KentV 50Helm Hill0:54'54
2430Neil TaylorV 40Skelmersdale Harriers0:54'54
258Don NicholV 50Burnden0:55'11
2612Caroline PollardV 50NY Moors AC0:55'54
2711Caroline HoldenFHelm Hill0:56'12
2826Phil SheaV 50Howgill Harriers0:56'51
2929Jen MattinsonFHowgill Harriers0:57'07
3042Allen LewisV50Howgill0:57'11
3131John HodgsonV 60 Dallam0:57'41
326John WoolridgeM 60Border Harriers0:57'58
3336David ApplebyV 40Howgill0:58'28
3450Michael ApellaV 40 0:59'14
3516Gerry RusbridgeM 40Eden Runners0:59'18
3614John Sharples MWesham0:59'29
3725Paul TusonV 50Helm Hill1:00'31
3845Andy GillespieV 50Bournemouth1:00'52
3922Shaun SilsonV 50Eden Runners1:01'09
4034Jeremy AncketillV 50Keswick AC1:01'19
4132Marion SmithV 50Kendal1:01'30
4251Liz PrizeV 40Ilkley Harriers1:01'59
434Kath HoyerFV 50Wesham RR1:02'03
4446Philip HawleyV 50CFR1:02'42
4553Christine MatthewsV 50Ilkley Harriers1:03'00
467Peter TaylorV 60CFR1:04'20
4744Menna LewisFV 50Howgill1:04'34
4821Angela ShuttleworthFV 50Howgill1:04'49
4954Margaret FirthFBingley Harriers1:05'04
505Yolanda SpoonerF 1:05'59
5123Jim WelshV 40CFR1:09'45
5249Aaron KeatsV 40Howgill1:15'22
5337Ann HurstV 40Arragons1:15'33
5338Anthony KavanaghMArragons1:15'33
  U16 Results   
PosNumNameCatClubTime
1558Sophie SeddonFU 16Barrow Striders0:22'33
2553Ben WelshU 16Seaton AC0:25'39
      
  U13 Results   
PosNumNameCatClubTime
1555Christopher RichardsU 13Helm Hill0:16'40
2554Ben KentU 13Helm Hill0:18'13
3559Rebecca BuchananU 13Cumberland Fell0:19'29
4563Nathan ChadwickU 13Helm Hill0:19'47
      
  U11 Results   
PosNumNameCatClubTime
1546Jacob AubreyU 11Helm Hill0:06'23
2549Sarah AtkinsonU 11Helm Hill0:06'32
3556Robert AskewU 11Helm Hill0:07'01
4561Edward HiggsU 11Orton School0:07'02
5557Tom FordU 11Eden Runners0:07'41
6560Dean BeattieU 11Orton School0:07'51
6547James ThropeU 11Orton School0:07'51
8562Alexander ChadwickU 11Helm Hill0:08'49
9548Ellie CoatesU 11Orton School0:08'51
10550Hayley CowardU 11Orton School0:10'11
11551Eleanor PotterU 11Orton School0:10'12
12552Oliver CornthwaiteU 11Orton School0:13'10
DNF564Lachlan Watts - TobinU 11 Retired
Back to race calendar - Top of page