Back to race calendar

Chevin Fell Race, Guiseley, Leeds, West Yorkshire

2nd June 2010

Results submitted by Peter Rawnsley for Skyrac AC
(This is a sortable table - click column heading)
Filter (choose one only!)
Surname:
Cat: Club:
PosNameCategoryClubTime
1Graham PearceMPudsey & Bramley00:17:32
2Ian NixonMPudsey & Bramley00:17:58
3Greg HullM40Leeds City00:18:20
4Bob AddeyMOtley AC00:18:36
5Matthew LockyerMPudsey & Bramley00:18:48
6Dave WilbyMIlkley H00:19:03
7Neil ArmitageM40Pudsey & Bramley00:19:26
8Jamie HutchinsonMIlkley H00:19:37
9David AlcockMPudsey & Bramley00:20:03
10Andy HuntM40Otley AC00:20:07
11Richard PlummerMU/A00:20:10
12S StellMU/A00:20:23
13Christian HolmesMWharfedale Harriers00:20:25
14Duncan BirstwistleMHarrogate H00:20:29
15Ged CallanMBingley00:20:30
16Rohan AckersMWharfedale Harriers00:20:34
17Marcellus SpringerM50Horsforth H00:20:38
18Al PowellM40Pudsey & Bramley00:20:43
19Steve WatkinsM40Baildon Runners00:20:47
20Ian RowbothamM50Ilkley H00:20:55
21Shane GreenM40Pudsey & Bramley00:20:58
22Derek FullerMIlkley H00:21:05
23Stephen SavageMAmbleside00:21:12
24Eirik StangesMValley Striders00:21:14
25David AlmondMDewsbury RR00:21:17
26Nick PearceM50Ilkley H00:21:27
27Luke AppleyardMWharfedale Harriers00:21:50
28Renee SaxtonFOtley AC00:22:15
29Dick BallantineM40Keighley & Craven00:22:25
30Aleb GreenhalgmMValley Striders00:22:45
31Simon FranklinM40Wharfedale Harriers00:22:49
32Gill MyersF50Wharfedale Harriers00:22:53
33Tamara HirdFWharfedale Harriers00:22:55
34Michael PickardM40Otley AC00:23:12
35Tony BrayshawM40Idle Ac00:23:23
36Emma HallFU/A00:23:25
37Craig SavageMDragons00:23:29
38Simon HarrisM40Nidd Valley00:23:32
39Judy HowellsFWharfedale Harriers00:23:41
40Mike BaldwinM50Ilkley H00:23:48
41Claire GreenFSpen AC00:23:50
42Dave TaitM60Dark Peak00:23:58
43Peter HainesM50Ilkley H00:24:01
44Kevin WatsonM60Horsforth H00:24:02
45 Neil ReedM40Pudsey Pacers00:24:08
46Matthew HirdMWharfedale Harriers00:24:02
47Phil RouthM50Idle Ac00:24:02
48John LarrieM40Dragons00:24:40
49Sharron SmithFOtley AC00:24:55
50John ThompsonM50Wharfedale Harriers00:24:58
51Mark LathamM50Bingley00:25:06
52Liam MealeyMKirkstall H00:25:17
53James LeeM40U/A00:25:23
54Ian BithellM60York Knavesmire00:25:26
55Dave HickmanM40Fellandale00:25:38
56Fred GibbsM70Bingley00:25:41
57Chloe HainesFIlkley H00:25:42
58Bruce DuncanM60Bingley00:25:55
59Colin BestM50Otley AC00:25:57
60Gary BurnsM40Fellandale00:26:05
61Angela ScrivastavaF40Otley AC00:26:08
62Serena BlackburnF40Horsforth H00:26:11
63Michael GriffinMU/A00:26:19
64Brian KenneyM50Achille Ratti00:26:32
65Jim TowersM60Ilkley H00:27:01
66Malcom ColesM60Valley Striders00:27:04
67Ken DickinsonM50U/A00:27:07
68Sophie BrownFIlkley H00:27:10
69Nicola BondFChapel Allerton00:27:30
70Mick BanksM50Calder Valley FR00:27:54
71Danny MillsM50York Postal Harriers00:28:00
72Philip SowdenMU/A00:28:16
73Don BuffmanM50Otley AC00:28:24
74Rhys NorthM40Bingley00:28:37
75Ian LowmanM40Fellandale00:28:42
76Peter PozmanM50Wetherby Runners00:29:55
77James WebbM50Wharfedale Harriers00:30:08
78Helen GoldthorpeFKirkstall H00:30:08
79Christine AddisonF40Horsforth Fellandale00:30:23
80Liz BoothmanF60Baildon Runners00:32:53
81Leslie WoodM60U/A00:33:54
82Lyn EdenF60Ilkley H00:36:54
83Basil ThompsonM70U/A00:44:23
84Antonio CardinaleM60Otley AC00:44:39
Back to year index - Top of page