Back to race calendar - Race 1 - Race 2 - Race 3 - Series results

Silkstone Shuffle Multi Terrain 4.5 (race 4/4), Barnsley, S. Yorks

28th November 2009

Results courtesy of Lee Smith for Barnsley Harriers
(This is a sortable table - click column heading)
Filter (choose one only!)
Name:
Cat: Club:
PosNumNameCatClubTime
PosNumNameCatClubTime
11Nick SwiftMSheffield Running Club00:25:20
225Dale PlattMMoston and District Harriers00:26:54
3163Steve RoebuckMPenistone FR00:27:35
467Richard SpoonerMBarnsley Harriers00:28:05
518Paul FordhamM40Barnsley Harriers00:28:16
670Ross McClellandMDenby Dale Travellers00:28:25
780Lee StoreyMPenistone FR00:28:31
86Mick QuinnM40Barnsley Harriers00:29:00
97Dan BirkinshawMKimberworth Striders00:29:24
10127Darren NockelsM40Kingstone Road Runners00:29:28
11151Shaun WalkerM40Penistone FR00:29:33
12166Andrew DovernorM40Wakefield Tri Club00:29:41
1395Kevin DoyleMkimberworth Striders00:29:42
14159Brian FieldM40U/A00:29:48
1547Gary DeanMPenistone FR00:29:59
16177Ashley BuckMWakefield Tri Club00:30:06
17202Pippa WilkieL40Hallamshire Harriers00:30:24
1862Martin BoothM40Penistone FR00:30:33
1910Philip KnaptonMSheffield Running Club00:31:01
20164Paul HinchliffeM40Barnsley Harriers00:31:06
2135John HackletonMKingstone Road Runners00:31:19
2250Richard MackieMPenistone FR00:31:25
23102Alex SimonM40Penistone FR00:31:28
24215Deborah RichardsLSheffield Running Club00:31:31
25162Ian SpriggsMU/A00:31:35
2614Robin CloughMBarnsley Harriers00:31:48
27165Jim BellM40Penistone FR00:31:50
28109Alan KnoxM50Penistone FR00:31:53
29138James SmithMKimberworth Striders00:31:56
30136Shaun SwallowMBarnsley Harriers00:32:04
31231Claire SpencerLKimberworth Striders00:32:08
32167Colin EarlM40Bannatynes Road Runners00:32:12
3315Raymond McArthurM50Meltham AC00:32:20
34105Ben SeniorMBarnsley AC00:32:34
35175James MarkhamMU/A00:32:44
36170Tim LonsdaleMKingstone Road Runners00:32:46
37184Mike RichmondMWakefield Tri Club00:32:48
38157Ralph SkrimshireMU/A00:32:49
39214Jenny LingrellLBarnsley Harriers00:32:50
40173Mac DaigneaultMU/A00:33:04
4117Wayne SablesM40Barnsley Harriers00:33:09
4282Andrew WatersM50Barnsley AC00:33:10
4332John GrocuttM50Hallamshire Harriers00:33:16
44181Chris GorseM40Wakefield Tri Club00:33:27
4592Pat RooneyM50Kimberworth Striders00:33:33
46107Peter StanleyM50Penistone FR00:33:48
4771Kevin ThomasM50Rotherham Harriers00:33:57
48145David SterneMKimberworth Striders00:34:09
49222Claire PickersgillLLongwood Harriers00:34:12
5056Pete GreenM40Barnsley Harriers00:34:15
51241Marisol Carrera VivarL40Bingley Harriers00:34:18
52183Jon MaskillM40U/A00:34:20
5363Stuart WoodheadM50Penistone FR00:34:23
54123Anthony AudsleyM50Wakefield Harriers00:34:25
5565John HewittM60Barnsley Harriers00:34:26
5649Mike HarrisonM40Meltham AC00:34:40
5746David EnglishM40Totley AC00:34:48
58150Steve Dickinson M50Barnsley Harriers00:34:52
59269Carla FosterLKimberworth Striders00:34:57
60283Jenny WakemanL50Barnsley AC00:35:05
61240Fiona JeffriesL40Hallamshire Harriers00:35:14
6273Robert InnesM50Penistone FR00:35:17
63179Richard ColleyMU/A00:35:23
64178Martin FlemingMU/A00:35:24
65171Chris OxleyM40Kingstone Road Runners00:35:49
6684David LockwoodMPenistone FR00:36:08
67205Natalie JalilL40Hallamshire Harriers00:36:26
68238Claire ChapmanLKimberworth Striders00:36:38
69236Eleanor ThomasLRotherham Harriers00:36:43
70286Emma WolffLPenistone FR00:36:48
7131Brian PickersgillM60Longwood Harriers00:36:50
72146Keith BinneyM60Barnsley AC00:37:01
73203Carol WolstenholmeL60Hallamshire Harriers00:37:02
74211Kerry StorarLBarnsley AC00:37:05
75284Bernice NixonL50Penistone FR00:37:18
76182Tony ShepherdM40Wakefield Tri Club00:37:28
77282Heather ParkinLWakefield Tri Club00:37:29
78168Craig ParkinM40Wakefield Tri Club00:37:52
79232Katie BatesLU/A00:38:02
80279Jane CockertonL40Penistone FR00:38:26
81180Richard BramfordMWakefield Tri Club00:38:30
82275Clare ThompsonLU/A00:38:31
83160Martin SturayM50Meltham AC00:38:36
844Nigel GreavesMBarnsley Harriers00:38:48
85213Niamh LeonardLSheffield Running Club00:38:58
8648Steven BaconM50Kingstone Road Runners00:39:04
87176Salman ShamimMU/A00:39:07
88281Adri AngyalLU/A00:39:19
89235Nina CardinalL40U/A00:39:20
90206Janice AshforthL50Hallamshire Harriers00:39:23
91174Jason WrightMU/A00:39:27
92169Tim WadeM50Kingstone Road Runners00:39:31
93250Lisa HinchcliffeLU/A00:39:39
94228Mandy GraysonL40Hallamshire Harriers00:39:44
95278Barbara HaighL60Penistone FR00:39:55
96108Ray BrownM60Penistone FR00:40:00
973Geoffrey EvansM60Hallamshire Harriers00:40:14
98161Stuart WaltonM60Denby Dale Travellers00:40:29
99216Sarah CloughLBarnsley Harriers00:40:36
10023Ian ChristophersonM60Barnsley Harriers00:40:48
10128Steven CockingMU/A00:41:02
102223Donna HackletonLKingstone Road Runners00:41:30
103285Rebecca BranfordLWakefield Tri Club00:41:42
10433Ron HillM70Clayton-le-Moors Harriers00:41:44
105217Fiona McArthurL50Meltham AC00:41:56
10644Thomas FinchM60Northern Veterans AC00:41:58
107251Sue HighamL50Penistone FR00:42:01
108233Rosalind BedfordL40Denby Dale Travellers00:42:49
109280Carolyn PierseLU/A00:42:59
110172Mike RobinsonMU/A00:43:40
111287Justine ShepherdLWakefield Tri Club00:43:50
112156Nigel SharpeM50U/A00:44:15
11329Neil ToddM40Barnsley Harriers00:44:26
114158Mark HannettM50Rodillian Runners00:46:08
115148Alan ScholeyM50Fell Runners Association00:46:21
116248Vikki SkipperL50Barnsley Harriers00:46:52
117207Pamela RawsonL60Hallamshire Harriers00:48:14
118277Valerie BellL60U/A00:49:12
119288Helen FaulknerL40Wakefield Tri Club00:49:22
120274Joan WilliamsL50U/A00:50:00
121208Dott CarrL60U/A00:50:21
122229Caroline DeanLPenistone FR00:58:16
123227Sue TaylorL50Barnsley Harriers00:58:17
Back to race calendar - Top of page