Back to race calendar - Race 2 - Race 3 - Race 4 - Series results

Silkstone Shuffle Multi Terrain 4.5 (race 1/4), Barnsley, S. Yorks

28th March 2009

Results courtesy of Lee Smith for Barnsley Harriers
(This is a sortable table - click column heading)
Filter (choose one only!)
Name:
Cat: Club:
PosNumNameCatClubTime
11Nick SwiftMSheffield Running Club00:25:57
224Aaron DenevonMMoston and District Harriers00:26:12
32Luke FieldMRotherham Harriers00:26:18
488Martin BroadheadM40Hallamshire Harriers00:26:35
518Paul FordhamM40Barnsley Harriers00:26:59
693John MasonM40Woodkirk Striders00:27:16
779Darren UnwinMPenistone FR00:27:23
870Ross McClellandMDenby Dale Travellers00:27:25
980Lee StoreyMPenistone FR00:27:35
1047Gary DeanMPenistone FR00:27:46
1186Shaun WrightMSheffield Running Club00:27:50
1213Christian ShawMAskern DRC00:27:53
1397Chris CottonMKimberworth Striders00:28:00
147Dan BirkinshawMKimberworth Striders00:28:10
1595Kevin DoyleMKimberworth Striders00:28:11
1662Martin BoothM40Penistone FR00:28:12
1754Martin ConnollyM50Rotherham Harriers00:28:38
1898Steve StoreyM50Penistone FR00:28:47
1925Dale PlattMMoston and District Harriers00:28:54
2030Steve WhiteleyM40Barnsley Harriers00:28:55
2167Richard SpoonerMBarnsley Harriers00:29:03
2250Richard MackieMPenistone FR00:29:16
236Mick QuinnM40Barnsley Harriers00:29:24
2435John HackletonMKingstone Road Runners00:29:37
2574Damian KilpinMPenistone FR00:29:49
26215Deborah RichardsLSheffield Running Club00:29:52
27110Andrew HowlettMU/A00:29:56
2843Joseph SaavedraMUniversity of Central Lancashire00:30:06
29202Pippa WilkieL40Hallamshire Harriers00:30:10
30102Alex SimonM40Penistone FR00:30:12
31101Andrew ChalkleyM40Kingstone Road Runners00:30:17
3290Lee SmithMBarnsley Harriers00:30:22
33231Claire SpencerLKimberworth Striders00:30:29
3426David WhitehouseM40Hallamshire Harriers00:30:30
3569Keith DavisM50U/A00:30:36
36214Jenny LingrellLBarnsley Harriers00:30:37
37220Jan StocktonLU/A00:30:38
38103Nick MorrisMPenistone FR00:30:48
3936Jan Danilo-GarbackM40Dark Peak Fell Runners00:30:50
4011Bryan ClaytonM40Barnsley Harriers00:30:53
41111Julian WilliamsM40Barnsley Harriers00:30:58
42201Julie BuckleyL50Penistone FR00:31:06
4394John McDermottM40Kimberworth Striders00:31:11
4410Philip KnaptonMSheffield Running Club00:31:29
4537Jonathan SandersonMSerpentine00:31:30
4615Raymond McArthurM50Meltham AC00:31:43
4741Sam HarrisonMUniversity of Central Lancashire00:31:46
48109Alan KnoxM50Penistone FR00:31:51
4991Steve FrithM50Penistone FR00:31:55
5071Kevin ThomasM50Rotherham Harriers00:31:57
5132John GrocuttM50Hallamshire Harriers00:32:04
52105Ben SeniorMBarnsley AC00:32:09
5376Wayne ParkinsonM40Penistone FR00:32:17
5482Andrew WatersM50Barnsley AC00:32:27
5566Paul MasonMU/A00:32:42
5696Ian BrookesM40Kimberworth Striders00:33:00
5738James PriorMUniversity of Central Lancashire00:33:03
5834Matthew BurtonMPenistone FR00:33:07
59222Claire PickersgillLLongwood Harriers00:33:16
60252Lesley LeggettL50Denby Dale Travellers00:33:20
6172Dan CooperMBarnsley Harriers00:33:21
62107Peter StanleyM50Penistone FR00:33:25
638Philip BuckleyM50Penistone FR00:33:28
6442Alan BrydonMUniversity of Central Lancashire00:33:36
65245Katy DavisLPenistone FR00:33:37
6663Stuart WoodheadM50Penistone FR00:33:40
6756Pete GreenM40Barnsley Harriers00:33:46
6845Nigel ThomasM40Meltham AC00:33:47
6985David WadsworthMU/A00:33:51
7081Paul FosterM50Penistone FR00:33:52
7173Robert InnesM50Penistone FR00:34:04
72203Carol WolstenholmeL60Hallamshire Harriers00:34:08
73106Michael BaldwinM50Denby Dale Travellers00:34:10
7460Pete HigginsM50Barnsley Harriers00:34:11
7549Mike HarrisonM40Meltham AC00:34:15
7678Geoffrey DimelowM50Penistone FR00:34:19
7765John 'Birthday Boy' HewittM60Barnsley Harriers00:34:23
7817Wayne SablesM40Barnsley Harriers00:34:35
79114Keith GordonM60Penistone FR00:34:36
80204Gaye FletcherLHallamshire Harriers00:34:43
81243Carla FosterLKimberworth Striders00:34:55
8287Malc ProcterM50Kimberworth Striders00:35:07
83211Kerry StorarLBarnsley AC00:35:14
8446David EnglishM40Totley AC00:35:21
85242Nina HagueL40Kimberworth Striders00:35:25
8692Pat RooneyM50Kimberworth Striders00:35:26
87100Pete WiliamsM50Kingstone Road Runners00:35:28
88115Allan WhittakerM40Spenbrough00:35:31
8959Geoff HayesM50Barnsley Harriers00:35:42
90238Claire ChapmanLKimberworth Striders00:35:46
91240Fiona JeffriesL40Hallamshire Harriers00:35:57
92246Gilly MarkhamL50Meltham AC00:36:05
93236Eleanor ThomasLRotherham Harriers00:36:09
94104Paul HetheringtonM50Valley Hill Runners00:36:11
95241Marisol Carrera VivarLBingley Harriers00:36:15
96226Ruth ThomasL40Meltham AC00:36:24
97205Natalie JalilL40Hallamshire Harriers00:36:55
98247Bernice NixonL50Penistone FR00:37:06
9919Barry KnaggsMU/A00:37:07
10052Karl SpeightMSpenbrough00:37:10
1015Tony PriceM40U/A00:37:13
10261Mike EatonM40U/A00:37:15
1034Nigel GreavesMBarnsley Harriers00:37:26
10499Martyn CartwrightM60Penistone FR00:37:33
105254Susan CharlesworthL40Penistone FR00:37:36
106108Ray BrownM60Penistone FR00:37:38
107218Linda SimmonsLHallamshire Harriers00:37:41
108213Niamh LeonardLSheffield Running Club00:37:43
109255Stephanie TomlinsonLU/A00:37:50
110239Leah JamesLPenistone FR00:37:56
11131Brian PickersgillM60Longwood Harriers00:38:04
112225Emma TaylorLUniversity of Central Lancashire00:38:05
113206Janice AshforthL50Hallamshire Harriers00:38:08
11448Steven BaconM50Kingstone Road Runners00:38:13
115223Donna HackletonLKingstone Road Runners00:38:14
11664David BedfordM40Denby Dale Travellers00:38:21
117235Nina CardinalL40U/A00:38:45
11868Stuart WaltonM60Denby Dale Travellers00:39:02
11923Ian ChristophersonM60Barnsley Harriers00:39:14
120233Rosalind BedfordL40Denby Dale Travellers00:39:18
121228Mandy GraysonL40Hallamshire Harriers00:39:24
12283Richard LatchemMBarnsley Harriers00:39:25
12355Peter DavisonMU/A00:39:26
12433Ron HillM70Clayton-le-Moors Harriers00:39:29
125250Lisa HinchcliffeLU/A00:39:40
12620Robert AsquithM60Northern Veterans AC00:39:42
12775Chris LittlerM40Hallamshire Harriers00:39:52
12851Paul MillwardM40Penistone FR00:39:58
129232Katie BatesLU/A00:40:13
130216Sarah CloughLBarnsley Harriers00:40:17
13144Thomas FinchM60Northern Veterans AC00:40:35
132251Sue HighamL50Penistone FR00:40:40
13389Nick ScarrMKimberworth Striders00:40:42
134230Michelle MillwardL40Penistone FR00:40:49
13529Neil ToddM40Barnsley Harriers00:40:57
136113Andy HartM40U/A00:41:33
13728Steven CockingMU/A00:41:36
13884David LockwoodMPenistone FR00:41:37
139217Fiona McArthurL50Meltham AC00:41:51
14021Alan EatonM60U/A00:42:33
141248Vikki SkipperL50Barnsley Harriers00:43:03
142244Sarah MannL40Penistone FR00:43:12
143219Rachel NothardL40Barnsley Harriers00:45:23
144212Julie NothardL40Barnsley Harriers00:45:25
14577Laurence HernimanM40Barnsley Harriers00:45:35
14657David SmithM50Northern Navigators00:47:00
147234Jill DavisL50Penistone FR00:47:16
148209Rachel GrayL40Barnsley Harriers00:48:25
149207Pamela RawsonL60Hallamshire Harriers00:48:40
150253Ellen BrookesLPenistone FR00:48:58
151237Jane FosterL50Penistone FR00:50:29
152229Caroline DeanLPenistone FR00:51:09
153249Vicky NockLBarnsley Harriers00:53:49
154112Garry NockM40Barnsley Harriers00:53:50
155210Sally GrayL50Barnsley Harriers00:53:51
15653Michael LunnM40Meltham AC00:56:28
157227Sue TaylorL50Barnsley Harriers00:57:26
Back to race calendar - Top of page