Back to race calendar - Race 2 - Race 3

Hyde Park 5k (Race 1), Leeds, West Yorkshire

1st July 2009

(This is a sortable table - click column heading)
Results courtesy of Greg Hull for Leeds City AC
Filter (choose one only!)
Name:
Cat: Club:
PosNumNameCatClubTime
1328Steven BodyM33Leeds City AC16:03
2318Panos AristotelousM27Valley Striders16:13
3311Mike BurrettM33Leeds City AC16:22
4320John ConveryM47Bingley Harriers16:26
5305Martin HiltonM34Leeds City AC16:30
6332Michael Craig KeedyM38St Theresas16:38
7319Stewart MacdonaldM43Bingley Harriers16:43
8342Jim WebbM24Leeds University17:20
9350Michael RaynesM34York Acorn RC17:28
10336Gwilym ThomasM33Valley Striders17:28
11326Hardy Matamala RoaM29St Bedes AC17:34
12335Arthur CookeM30Leeds City AC18:00
13171Jeremy LadymanM31Valley Striders18:03
14215Kevin StottM48Rothwell 18:05
15340Ben DysonM30Derby AC18:06
16302Mark HarrisM47Rothwell 18:15
17221Martin LirbyM44York Acorn18:21
18333Martin HorburdM46Leeds City AC18:45
19327Rob McWilliamM40Selby Striders18:52
20314Laura DayF18Kingston U Hull18:52
21334Leon RickettsM33West Yorks Police19:02
22339Gemma SmithF24Kirkstall Harriers19:09
23226Dan MurrayM32Valley Striders19:14
24317Laura GoodsonF17York Acorn19:31
25166Chris JonesM53Airedale athletics19:40
26307Richard FosterM27Abbey Runners20:04
27331Joel GiddingsM38Valley Striders20:11
28330John WallaceM42Valley Striders20:15
29180Eric GreenM52Valley Striders20:17
30345Iain ManfieldM42Abbey Runners20:30
31306Patrick BarrettM51Valley Striders20:37
32165Alistair SmythM51Valley Striders20:45
33225Alan JacksonM53U/A20:58
34183Philip JonesM52Baildon 21:02
35168Stephen CheesmanM30U/A21:16
36349Jonathan BrownbillM45Valley Striders21:26
37174Robert GatenbyM30Leeds City AC21:32
38312Karl MartinM39Stainland Lions21:34
39347John CawleyM55Baildon Runners21:48
40227Paul SandersonM41Valley Striders21:58
41315Simon BuckdenM37Abbey Runners22:02
42310Lucy PartridgeF30Abbey Runners22:08
43172Chloe HudsonF29Valley Striders22:22
44228Ian BithellM64York Knavesmire22:30
45214Susan RobinsonF35U/A22:45
46344Bill McCaffreyM44Valley Striders23:00
47304Bradley KeirM47Leeds City AC23:06
48179Mark VollansM36Rodillian Runners23:07
49218Martin BrowneM45Abbey Runners23:19
50313Susan GledhillF38Stainland Lions23:26
51182Lee CarsonM39Fetch Everyone RC23:49
52301Faye PinkerF34U/A24:00
53329Liz WillisF44Abbey Runners24:02
54181Liz CavenF40Baildon 24:10
55325Adrian EssexM58London Weathside24:11
56308Sam WorgerM16U/A24:26
57309Adrian WorgerM46Bradford Airedale24:27
58188Stuart SmithM48U/A24:35
59341John CrabtreeM54Baildon Runners24:44
60229Chris MasonM47U/A25:05
61211Jennifer CarneF26Ilkley 25:10
62222Jo ThompsonF46U/A25:33
63346Gemma CrawfordF27U/A25:40
64187Joan KavanaghF45U/A26:01
65164Geoff PerigoM52Baildon 26:18
66203Diana CampbellF32Baildon 26:19
67177Malcolm FawcettM68York Knavesmire26:21
68209Bernice DuffF16U/A27:43
69210Michelle DuffF50Kippax 27:44
70223David NobleM59Baildon 27:54
71324Monika HendrichF34U/A28:38
72170Meryll CrippsF59U/A29:04
73303Michael AndersonM42Horsforth Harriers29:26
74337Liz HooperF48U/A29:40
75338Anne McCaffreyF47Valley Striders29:41
76321Jackelyn MilnesF43U/A30:34
77323Paola PonceM34U/A30:36
78167Liz Jones F50Airedale athletics30:43
79175Dot CarrF62U/A31:47
80316Richard MooreM26U/A32:30

Back to race calendar - Top of page