Back to year calendar - Senior Race

Charlotte Slater Memorial Fell Race, Kelbrook

10th November 2002

 
  Under 17   
PosNumNameCatClubTime
1229Chris DoyleU17Kendal24.45
2277Callum FitzpatrickU17Hyndburn26.08
3217James IllingworthU17Giggleswick School26.41
4215James GreenhalghU17Giggleswick School27.18
5225Daniel WalmsleyU17Aireville School28.32
6207Sam WatsonU17Aireville School29.00
7224Stuart HunnU17Aireville School29.28
8208Anthony HayesU17Darwen Dashers29.42
9212Tom RodgersU17Settle Harriers29.51
10247Karrie HawittFU17Helsby High29.53
11210Stephen ChilversU17Ivy Bank School29.53
12218Craig DeanU17Giggleswick School32.31
13214Sheryl SlaterFU17Giggleswick School33.23
14244Zoe StorrFU17Holmfirth High34.46
15222Rachel InghamFU17Park High School35.27
16216Sam HartU17Giggleswick School35.42
17206Micheal FohhertyU17St Edwards39.08
18237Elizabeth StarkieFU17Aireville School42.10
19219Jennifer GowerFU17Giggleswick School48.46
20220Charnee FrithFU17Giggleswick School57.20
21221Grace RenFU17Giggleswick School58.58
 
  School Shield (Mixed)   
 217James IllingworthU17Giggleswick School26.41
 215James GreenhalghU17Giggleswick School27.18
 214Sheryl SlaterFU17Giggleswick School33.23
 
  Under 14   
1161Jonathan PawsonMBowland High16.50
2172James KellyMErmysteds16.59
3167Martin GreenwoodMFishermore17.39
4166Tom AddisonMHelm Hill18.12
5174Danielle WalkerFHabergham18.16
6157Jack ThompsomMPrimet18.40
7176Hector HainesMIlkley Grammar18.55
8159Sarah MarshFCatteral Hall19.06
9173Alexis WalkerFHabergham19.16
10158Andrew BrayMParkside 19.49
11152Claire LilleyFCatteral Hall20.15
12164Emma RoyleFCatteral Hall20.18
13153Izzie MarshallFGiggleswick School20.24
14177Helen BrownFSouth Craven20.48
15163Sophie SchofieldFCatteral Hall21.11
16165Alex StamperFCatteral Hall21.41
17151Ben MophetMCumberland22.46
18160Anna AndersonFWestholme22.47
19162Phoebe LebrechtFCatteral Hall22.54
20169Adam LindblomMCatteral Hall23.55
21168Andrew BardsleyM Catteral Hall23.56
22154Shona BrunoFGiggleswick School26.03
23155Edie EdmondsonFGiggleswick School26.20
24156Abi CallandFGiggleswick School32.02
25170Fiona WalkerFSaddleworth36.07
26171Michelle BarberFBluecoat Oldham36.07
 
  School Shield (Mixed)   
 159Sarah MarshFCatteral Hall19.06
 152Claire LilleyFCatteral Hall20.15
 169Adam LindblomMCatteral Hall23.55
 
  Under 12   
PosNumNameCatClubTime
152Grant CunliffeMRossendale12.17
283Dan CatonMRipley St Thomas12.34
365Tim MellinMCatteral Hall 12.43
453Philip BoltonMHaslingden High12.48
561Jamie StuartMThrelkeld13.21
687Sophie VarleyFHolmfirth High13.38
751Duncan LundMSettle Middle13.47
871Joss Addison MHelm Hill13.54
954Ashley RutherfordMRibblesdale High13.59
1056Emily DentFKirkburton14.05
1160Layton SouthworthMWest Street14.16
1259Ben PageMColden14.23
1358Emma ThompsonFWest Street14.25
1472Joseph SutcliffeMSouth Craven14.34
1573Edward BolgerMCatteral Hall 14.56
1689Alice MunnochFBronte House15.02
1753Nicola HesledenFAireville15.05
1869Fraser DaviesMCatteral Hall 15.19
1963Abbie SchofieldFCatteral Hall 15.40
2082Chloe HainesFIlkley Grammar15.46
2181Ellie ShanleyFDiggle15.50
2270Edward SykesMCatteral Hall 16.07
2379Jack HolderMCowling Primary16.18
2457Rebecca ThompsonFWest Street16.25
2562Joshua LancasterMCatteral Hall 16.29
2675Thomas WilsonMPark High17.14
2776Lauren MoorheadFSettle Middle17.22
2886Emily BirtwellFSt Michaels (Foulridge)17.25
2978Samual SharpMMoorland School17.46
3067Richard RawsonMGisburn 17.49
3166Charlie WhittakerMParkside17.54
3268Laura BardsleyFCatteral Hall 18.10
3380Francesca StaddonFDiggle19.13
3474Ciaran WalkerMBluecoat School19.55
3577Henry FellMCatteral Hall 20.22
3684Luke HartleyMLord St20.30
3764Harriet ThurskyFCatteral Hall 21.59
3888Toni HaythornwhiteFKelbrook School22.33
3985Robert HartleyMKelbrook School24.05
 
  School Shield (Mixed)   
 65Tim MellinMCatteral Hall 12.43
 73Edward BolgerMCatteral Hall 14.56
 63Abbie SchofieldFCatteral Hall 15.40
 
  Under 9   
16Rory AddisonMHelm Hill5.06
21Kristopher LundMLong Preston5.07
35Tom DoyleMSir John Barrow5.09
410David WilsonMTrawden5.21
57Callum AliMPeel Park (Accirngton)5.22
68Emily BolgerFCatteral Hall5.22
714Florence HainesFAll Saints5.26
84Polly SykesFCatteral Hall5.46
92Melanie MorphetFCumberland6.15
109Michael HickeyMSabden6.17
1113Katherine SharpFMoorland School6.34
1211Billy WalkerMHoly Trinity6.43
1312Tee- Jay WalkerMHoly Trinity7.07
143Alice MageeFSutton County Primary7.13
1515George BuryMSt Mary's 8.12
      
 
  School Shield (2 Count)   
 8Emily BolgerFCatteral Hall5.22
 4Polly SykesFCatteral Hall5.46
Back to year index - Top of page